REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMimo ostrej konkurencji Andrea Zopp kandyduje

Mimo ostrej konkurencji Andrea Zopp kandyduje

-

Andrea Zopp podczas parady Bud Billiken fot.Barbara Zopp Facebook
Andrea Zopp podczas parady Bud Billiken fot.Barbara Zopp Facebook

Była szefowa Chicago Urban League Andrea Zopp oficjalnie ogłosiła swą kandydaturę na urząd senatora Stanów Zjednoczonych. Jeśli prominentna Afroamerykanka zdobędzie − mimo ostrej konkurencji − nominację Partii Demokratycznej, to zmierzy się republikańskim senatorem Markiem Kirkiem, który stara się o reelekcję.

Wygranie demokratycznych prawyborów w przyszłym roku nie będzie łatwe. Zopp musi stoczyć trudną batalię z popularną kongresmenką Tammy Duckworth i z dwoma afroamerykańskimi politykami − z Richardem Boykinem, zasiadającym w Radzie Powiatu Cook oraz z senatorem stanowy Napoleonem Harrisem.

REKLAMA

Zdecydowaną faworytką wyścigu o demokratyczną nominację jest Duckworth, weteranka sił zbrojnych USA, która w Iraku straciła obie nogi i która już jest popierana przez partię.

58-letnia Andrea Zopp jest z zawodu prawnikiem. Jako prezes wykonawczy Chicago Urban League zarządzała instytucją pomagającą uzyskać zatrudnienie i wyszkolenie zawodowe młodym Afroamerykanom. Wcześniej pracowała jako oskarżyciel w prokuraturze federalnej i adwokat korporacyjny. Jest żoną i matką trojga dorosłych dzieci. Uważa, iż zdobyte doświadczenie zawodowe i życiowe kwalifikują ją do urzędu senatora.

Jednak rywale wyborczy Zopp już atakują, przypominając, że jako członek chicagowskiej rady szkolnej głosowała za zamknięciem 50 szkół w Chicago.

Choć Zopp nie ma formalnej rekomendacji politycznej Partii Demokratycznej, to jej kandydaturę popiera wielu prominentnych demokratów, w tym Bill Daley i Jesse Jackson senior.

(ao)

REKLAMA

2097849772 views

REKLAMA

REKLAMA

2097850005 views

REKLAMA

REKLAMA

2099646398 views

REKLAMA

2097850150 views

REKLAMA

2097850253 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097850363 views