REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMiliony od najbogatszego mieszkańca Illinois dla republikańskiego kandydata na gubernatora

Miliony od najbogatszego mieszkańca Illinois dla republikańskiego kandydata na gubernatora

-

Griffin wspiera Irvina

Najbogatszy mieszkaniec Illinois, miliarder Ken Griffin przekazał kolejne 25 milionów dol. na kampanię burmistrza Aurory Richarda Irvina w wyborach na gubernatora Illinois. Irvin jest jednym z kandydatów ubiegających się o republikańską nominację w prawyborach, które odbędą się 28 czerwca.

REKLAMA

Griffin przekazał w 9 maja na kampanię Irvina 25 mln dol., wynika z raportu Stanowej Rady Wyborczej. W lutym wpłacił 20 mln dol. na kampanijne konto burmistrza Aurory.

Z rozliczeń sztabu Irvina wynika, że do 31 marca miał zebrać 22,8 mln dol. (w tym jest 20 mln przekazane w lutym od Griffina). Po sfinansowaniu kampanii medialnej, na jego kampanijnym koncie pozostało 10,9 mln dol.

Richard Irvin, który jest pierwszym czarnoskórym burmistrzem Aurory, drugiego co do wielkości miasta w Illinois, w styczniu ogłosił decyzję o kandydowaniu na najwyższy urząd w stanie. Zdaniem Griffina, Irvin ma „charakter i zdolności przywódcze potrzebne do tego, aby ponownie uczynić Illinois miejscem, gdzie ludzie mogą czuć się bezpiecznie, aby żyć, wychowywać rodziny i realizować swoje marzenia”.

Najbogatszy mieszkaniec Illinois w przeszłości wspierał przeciwników ubiegającego się o reelekcję demokratycznego gubernatora JB Pritzkera. Przeznaczył co najmniej 36 mln dol. na kampanię ubiegającego się o reelekcję w 2018 r. Bruce’a Raunera, którego pokonał Pritzker. Demokrata wydał 171 mln dol. z własnych pieniędzy, aby wygrać wybory z republikańskim gubernatorem.

Majątek Pritzkera, spadkobiercy fortuny właścicieli sieci hoteli Hyatt, ocenia magazyn Forbesa na 3,6 mld dol. Griffin, założyciel i prezes Citadel, wg. Forbesa dysponuje majątkiem oszacowanym na 26,7 mld dol. i jest najbogatszy w Illinois.

W połowie stycznia Pritzker wpłacił 90 mln dol. z własnego majątku na swój fundusz kampanijny, przy czym część tych pieniędzy została przekazana innym demokratycznym kandydatom w Illinois.

Aby miliony Griffina mogły ponownie się zmierzyć z fortuną gubernatora Pritzkera, wspierany przez niego Irvin musi w prawyborach Partii Republikańskiej pokonać innych liczących się w tym wyścigu kandydatów.

Jednym z nich jest senator stanowy Darren Bailey, którego sztab wyborczy nazwał ostatnio Irvina „marionetką elit politycznych, którym brakuje odwagi, by robić to, co słuszne”.

Irvina krytykują inni republikańscy kandydaci, w tym biznesmen i inwestor Gary Rabine i były stanowy senator Paul Schimpf.

Ubiegający się o reelekcję gubernator Pritzker ma tylko jedną przeciwniczkę w prawyborach Partii Demokratycznej – Beverly Miles, która, jak się oczekuje, nie powinna mu zaszkodzić. Prawybory zostaną przeprowadzone 28 czerwca.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

2107436225 views

REKLAMA

2107436456 views

REKLAMA

2109232847 views

REKLAMA

2107436597 views

REKLAMA

2107436696 views

REKLAMA

2107436804 views