REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Miliardowa inwestycja w chicagowskie szkoły

Miliardowa inwestycja w chicagowskie szkoły

-

Chicagowskie kuratorium oświaty ogłosiło w piątek nową inwestycją kapitałową w wysokości miliarda dolarów, która umożliwi modernizację szkół oraz rozpoczęcie obiecanego przez burmistrza programu bezpłatnych przedszkoli.

Szczegóły budżetu ogłosili w piątek 6 lipca burmistrz Rahm Emanuel wraz z szefową kuratorium Janice Jackson i innymi liderami w jednej ze szkół podstawowych w dzielnicy Little Village.

REKLAMA

Całkowity budżet chicagowskich szkół publicznych na rok szkolny 2018-19 wyniesie teraz ponad trzy miliardy dolarów. Blisko miliard dolarów ma być przeznaczony na budowę nowych szkół i rozbudowę istniejących, jak i na utrzymanie istniejących szkół. Według biura burmistrza to największa inwestycja kapitałowa w CPS od prawie dwóch dekad.

Pozostałe pieniądze będą przeznaczone na rozszerzenie programu całodziennego przedszkola dla 3,7 tys. najbardziej potrzebujących dzieci, programy edukacyjne (m.in. IB, STEM i Magnet) dla 5 tys. uczniów, nowe technologie, remont obiektów sportowych oraz poprawę systemu bezpieczeństwa w kilkudziesięciu szkołach.

Uzyskanie dodatkowych funduszy dla chicagowskich szkół publicznych możliwe było dzięki zmianom w finansowaniu szkolnictwa przez stan.

(jm)

fot.Chicago Public Schools/Facebook

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks