REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Miliarder z Glencoe podzieli się majątkiem

Miliarder z Glencoe podzieli się majątkiem

-

Przyrzekając oddanie połowy swego majątku na cele charytatywne CEO portalu internetowego Groupon, Eric Lefkofsky i jego żona Liz,dołączyli do grupy miliarderów The Giving Pledge, powołanej do życia przez super bogatych biznesmenów-filantropów Warrena Buffetta oraz Billa i Melindę Gates.

groupon
Groupon i Eric Lefkofski
fot.Seth Anderson/Flickr/Wikipedia

REKLAMA

Lefkofscy są szczególnie zainteresowani grupami broniącymi praw człowieka, programami kulturalnymi i medycznymi. Liz Lefkofsky stoi na czele rodzinnej fundacji dobroczynnej Lefkofsky Family Foundation.

“Liz i ja znaleźliśmy się w niezwykłej sytuacji, która pozwala nam na niesienie pomocy wielu ludziom. Nie traktujemy tego lekko. Zdajemy sobie sprawę, że naszym największym osiągnięciem nie jest biznes, który rozwinęliśmy, lecz pomoc jakiej możemy udzielić ludziom na całym świecie” − mówi Eric Lefkofsky.

Pomysł Buffetta i Gatesów zobowiązuje najbogatszych do złożenia przyrzeczenia, że większość swego majątku przeznaczą na cele filantropijne.

We wtorek zobowiązanie takie złożyło siedmiu miliarderów, w tym założyciel GoDaddy Bob Parsons i jego małżonka Renee.

Lefkofscy mieszkają w Glencoe koło Chicago. Angażują się w różne lokalne akcje filantropijne. Eric Lefkofsky zasiada w radzie Ann and Robert H. Lurie Children’s Hospital w Chciago, Art Institute, Steppenwolf Theater Company, Museum of Science and Industry i World Business Chicago.

We wrześniu magazyn Forbes szacował majątek Lefkofsky’ego na 175 mld dolarów, co stawia go na 408. miejscu wśród najbogatszych Amerykanów.

Groupon, któemu szefuje miliarder, oferuje zarejestrowanym użytkownikom dokonywanie zakupów po zniżonych cenach. Frima powstała w listopadzie 2008 roku w Chicago. Jej założycielem był Andrew Mason. Pomysł Masona podchwycił i rozwinął jego były pracownik, Eric Lefkofsky.

Dziś firma działa na 150 rynkach Ameryki Północnej, na stu europejskich, obecna jest w  Azji i Ameryce Południowej. Z jej usług korzysta 35 milionów zarejestrowanych użytkowników.

(eg)   

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA