REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMieszkanka Naperville powiesiła się w celi w Teksasie?  (WIDEO)

Mieszkanka Naperville powiesiła się w celi w Teksasie?  (WIDEO)

-

Sandra Bland fot.Sandra Bland Facebook
Sandra Bland fot.Sandra Bland Facebook

Rodzina młodej kobiety z Naperville, która poniosła śmierć w niejasnych okolicznościach w teksaskim areszcie, domaga się niezależnego śledztwa władz federalnych. Władze powiatu Waller twierdzą, że kobieta powiesiła się w celi. Jej bliscy wykluczają samobójstwo.

Rodzina i przyjaciele 28-letniej Sandry Bland podkreślają, że nie miała powodu odbierać sobie życia. Wręcz przeciwnie − otoczona była kochającymi ją ludźmi i cieszyła się, że dostała pracę koło Houston na Uniwersytecie  Prairie View, którego była absolwentką.

REKLAMA

W oficjalnym oświadczeniu władze powiatu Waller twierdzą, że Bland została aresztowana 10 lipca pod zarzutem zaatakowania policjanta drogowego, a 13 lipca znaleziono ją martwą w celi. Jako przyczynę śmierci podano uduszenie, w wyniku samobójstwa przez powieszenie.

Bland została zatrzymana przez policję za drobne wykroczenie drogowe, rzucona na ziemię i zakuta w kajdanki. Przechodzień nagrał przy pomocy telefonu część zdarzenia. W nagraniu Afroamerykanka pyta policjanta, dlaczego aresztuje ją za drobne wykroczenie i dlaczego uderzył jej głową o ziemię tak, że przestała słyszeć. Wideo zostało udostępnione na internecie.

Jak poinformowali bliscy nieżyjącej, była ona aktywistką murzyńską, która przejawom niesprawiedliwości  i uprzedzeń rasowych poświęcała swe  wpisy w mediach społecznościowych. Rodzina i przyjaciele kobiety są przekonani, że jej śmierć jest wynikiem brutalnego zachowania policji w powiecie Waller, znanym z nietolerancji rasowej.

Okoliczności śmierci Bland bada adwokat wynajęty przez jej rodzinę. Śledztwo w tej sprawie prowadzi też służby stanowe Texas Rangers.  (ao)

[ot-video type=”youtube” url=”https://youtu.be/kSpZxCOVYx8″]

REKLAMA

2097962080 views

REKLAMA

REKLAMA

2097962313 views

REKLAMA

2099758705 views

REKLAMA

2097962456 views

REKLAMA

2097962557 views

REKLAMA

2097962667 views