REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMieszkanka Chicago oskarża Caina o molestowanie seksualne

Mieszkanka Chicago oskarża Caina o molestowanie seksualne

-

Czwarta kobieta oskarżyła republikańskiego kandydata na prezydenta o molestowanie seksualne. W przeciwieństwie do swych poprzedniczek, Sharon Bialek publicznie opowiedziała o „nieodpowiednim” zachowaniu Heramana Caina. Mieszkanka Chicago przed kamerami mówiła jak Cain „sięgnął pod jej spódnicę” i „przyciągnął ją do swego krocza”.

fot. AP-YouTube/ Sharon Bialek publicznie oskarżyła Hermana Caina o molestowanie seksualne

Czwarta kobieta oskarżyła republikańskiego kandydata na prezydenta o molestowanie seksualne. W przeciwieństwie do swych poprzedniczek, Sharon Bialek publicznie opowiedziała o „nieodpowiednim” zachowaniu Hermana Caina. Mieszkanka Chicago przed kamerami opowiedziała jak Cain „sięgnął pod jej spódnicę” i „przyciągnął ją do swego krocza”.

REKLAMA

Do przypadków molestowania seksualnego dojść miało pod koniec lat 90-tych, kiedy, Herman Cain był szefem Krajowego Stowarzyszenia Restauratorów (NRA).

Zobacz: Kampania z molestowaniem seksualnym w tle. Trzy kobiety oskarżają Caina

Do tej pory trzy kobiety oskarżyły Caina o molestowanie seksualne. Kobiety utrzymywały, że poprzez nieprzyzwoite komentarze, sugestie i gesty. Dwie z nich otrzymały od NRA w ramach ugody i zadośćuczynienia spore kwoty pieniędzy. Żadna z nich nie zdecydowała się jednak o swych doświadczeniach opowiedzieć publicznie.

W poniedziałek zrobiła to Sharon Bialek. Mieszkanka Chicago podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku powiedziała, że Hermana Caina spotkała podczas dorocznej konwencji NRA. Cain wydał się jej wtedy „ciepłym i sympatycznym człowiekiem”. Kiedy miesiąc później straciła pracę organizacji, jej chłopak doradził jej aby o pomoc zwróciła się do szefa NRA, Heraman Caina.
To właśnie podczas jej wizyty w Waszyngtonie w 1997 roku Cain miał dopuścić się względem niej molestowania. Bialek powiedział, że najpierw Cain zmienił jej hotelową rezerwację ze zwykłego pokoju na apartament. Kiedy spotkała się z nim, po kolacji Cain „włożył jej rękę pod spódnicę i dotykał intymnych części jej ciała”. Miał także „przyciągnąć ją w kierunku swego krocza”. Kiedy protestowała Cain miał powiedzieć: „Przecież chcesz dostać pracę”.

Kobieta przyznała, że do publicznego wystąpienia skłoniły ją historie trzech innych kobiet, które także oskarżyły Caina o molestowanie.
„Dziś występuję publicznie, aby nadać twarz i głos tym kobietom, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą wypowiadać się publicznie; mówię w imieniu wszystkich kobiet, które w miejscu pracy doznają molestowania seksualnego, ale ze strachu przed zemstą pracodawcy lub publicznym poniżeniem, nie chcą się ujawnić” –mówiła Bialek. Towarzyszyła jej Gloria Allred, prawnik znana z wielu głośnych spraw, m.in. Tigera Woodsa.

Przedstawiciele sztabu wyborczego republikańskiego kandydata stanowczo zaprzeczają oskarżeniom Sharon Bialek. Sam Cain kilka początkowo mówił, że nic nie wie na temat domniemanych zarzutów molestowania seksualnego i że zostały one zmyślone. Ostatecznie przyznał, że jedna z kobiet w ramach ugody otrzymała 45 tysięcy dolarów oraz zgodziła się zachować w tej sprawie milczenie.

Herman Cain, biznesman i były właściciel sieci restauracji „Granfathers Pizza” jest jednym z kandydatów do prezydenckiej nominacji GOP. W latach 1996-1999 był prezesem Krajowego Stowarzyszenia Restauratorów. Pierwsze doniesienia o rzekomym molestowaniu seksualnym pracownic NRA w połowie października ujawnił portal Politico. Mimo tych doniesień Cain nadal utrzymał pozycje lidera w wyborczych sondażach. Publiczne wystąpienie Sharon Bialek może jednak poważnie zagrozić jego prezydenckim ambicjom.

Zobacz:Obama będzie miał czarnoskórego rywala? Kim jest Herman Cain?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3E69P2eHXLc&feature=player_embedded[/youtube]

REKLAMA

2093148383 views

REKLAMA

2093148667 views

REKLAMA

2094945116 views

REKLAMA

2093148917 views

REKLAMA

2093149055 views

REKLAMA

2093149196 views