REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Mieszkaniec Des Plaines przyznał się do oszustw na seniorach

Mieszkaniec Des Plaines przyznał się do oszustw na seniorach

-

Mieszkaniec Des Plaines przyznał się w sądzie federalnym do prania pieniędzy pochodzących z oszustw telefonicznych wymierzonych w starsze osoby. Grozi mu do 20 lat więzienia.

27-letni Hirenkumar P. Chaudhari z Des Plaines 6 stycznia w sądzie federalnym przyznał się do zarzutu prania pieniędzy. Wyrok usłyszy 1 kwietnia. Grozi mu do 20 lat w więzieniu federalnym.

REKLAMA

Chaudhari  przyznał, że użył indyjskiego paszportu, fałszywego nazwiska i adresu, aby otworzyć liczne konta bankowe w Stanach Zjednoczonych. Na konta te wpływały pieniądze ofiar działającej na szerszą skalę szajki oszustów telefonicznych.

Oszuści dzwonili do swoich ofiar podając się za pracowników agencji rządowych, w tym Administracji Social Security oraz Departamentu Sprawiedliwości. Swoim rozmówcom mówili, że ich tożsamość została skradziona, dlatego konieczne jest przelanie pieniędzy na różne konta, w tym te otwarte przez Chaudhariego.

Ofiarą padła m.in. starsza kobieta z Massachusetts, która przelała łącznie 900 tys. dolarów ze swoich kont bankowych i emerytalnych na konta utworzone przez oszustów.

W kwietniu 2018 r. Chaudhari wybrał z oddziału banku Chase w Chicago 6,5 tys. dol. pochodzących z przelewu 7 tys. dolarów od ofiary z Massachusetts.

Departament Sprawiedliwości przypomina, że skargi dotyczące oszustw wymierzonych w seniorów można zgłaszać do Federalnej Komisji Handlu (www.ftccomplaintassistant.gov) lub dzwoniąc pod numer 877-FTC-HELP.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA