REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMieszkańcy powiatu Cook za legalizacją marihuany

Mieszkańcy powiatu Cook za legalizacją marihuany

-

Przy okazji wtorkowych wyborów mieszkańcy powiatu Cook wzięli udział w referendum dotyczącym legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych. 68 proc. wyborców poparło legalizację, ale nie oznacza to, że rekreacyjna marihuana będzie w Illinois legalna.

Na pytanie dotyczące legalizacji rekreacyjnej marihuany odpowiedzieli w referendum mieszkańcy powiatu Cook. 68 proc. wyborców wyraziło poparcie dla legalizacji marihuany, ale nie oznacza to, że rekreacyjna marihuana trafi automatycznie do legalnej sprzedaży w Illinois. Do tego potrzebna jest ustawa przegłosowana przez stanowy parlament i podpisana przez gubernatora.

REKLAMA

Referendum miało zatem charakter informacyjny i służyło do zbadania opinii publicznej w kwestii legalności rekreacyjnej marihuany w Illinois. Wyborcy w powiecie Cook odpowiedzieli na pytanie dotyczące legalnej uprawy, produkcji, sprzedaży i używania marihuany. Kupić i używać marihuany mogłyby osoby, które ukończyły 21 lat, podobnie jak w przypadku kupna i spożywania alkoholu.

Zwolennicy legalizacji rekreacyjnej marihuany podkreślają, że przyniosłaby ona stanowej kasie ogromne dochody ze sprzedaży i opodatkowania oraz wytwarzania produktów pochodnych.

Przeciwnicy zwracają uwagę na zagrożenia związane z psychoaktywnym działaniem substancji, koszta społeczne oraz fakt, że nawet po potencjalnym zatwierdzeniu ustawy o legalizacji, w świetle prawa federalnego marihuana wciąż jest substancją, której produkcja, sprzedaż i posiadanie są zakazane.

Rekreacyjna marihuana jest legalna w stanach: Kolorado, Waszyngton, Alaska, Nevada, Oregon, Massachusetts, Maine, Vermont i Kalifornia. Wszystkie te stany, oprócz Vermont, przed legalizacją marihuany przeprowadziły wśród mieszkańców referenda na ten temat.
(gd)

fot.Daniel Karmann/EPA

REKLAMA

2107567396 views

REKLAMA

2107567628 views

REKLAMA

2109364019 views

REKLAMA

2107567769 views

REKLAMA

2107567868 views

REKLAMA

2107567976 views