REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Mieszkańcy Arlington Heights zapłacą za projekty przeciwpowodziowe

Mieszkańcy Arlington Heights zapłacą za projekty przeciwpowodziowe

-

fot.Facebook

Od października w Arlington Heights do rachunków za wodę i kanalizację doliczana będzie opłata powodziowa. Dochód z nowego podatku ma sfinansować projekty przeciwpowodziowe w całym mieście.

REKLAMA

Rada Miasta Arlington Heights uchwaliła nowy podatek 7 sierpnia. Wynosi on 6,25 dol. miesięcznie w przypadku domów jednorodzinnych, instytucji niedochodowych i samorządowych, a także małych przedsiębiorstw. Większe firmy będą płaciły więcej, od 12,50 do 31,25 dol., w zależności od wielkości posesji i liczby zainstalowanych liczników wody.

Władze miasta spodziewają się nowych przychodów rzędu 1,63 mln dol. w skali rocznej. Według najnowszych szacunków, wymieniona kwota powinna pokryć koszty planowanych projektów infrastrukturalnych przez najbliższych pięć lat.

W planie jest m.in. budowa zbiornika retencyjnego przy ulicy Cypress oraz dodatkowa instalacja kanalizacyjna w rejonie ulic Campbell, Sigwalt i Vail, a także liczne projekty przy ulicach Greenbrier, Roanoke i Wilke.

Nowy podatek ma także częściowo sfinansować program refundacji kosztów inwestycji przeciwpowodziowych, które podejmowane będą przez mieszkańców.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks