REKLAMA

2126459328 views

REKLAMA

2126459324 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMichelle Obama wzięła udział w pogrzebie zamordowanej nastolatki

Michelle Obama wzięła udział w pogrzebie zamordowanej nastolatki

-

Pierwsza Dama wzięła dziś w uroczystościach pogrzebowych 15-letniej uczennicy zamordowanej na ulicach Chicago 29 stycznia. Na ostatnim pożegnaniu Hadiya Pendleton zebrały się tłumy. Ze względu na obecność Michelle Obamy powzięte zostały dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Michelle Obama wspiera wysiłki męża w kwestii ograniczenia dostępu do broni palnej
Michelle Obama wspiera wysiłki męża w kwestii ograniczenia dostępu do broni palnej

REKLAMA

Hadia Pendleton została zastrzelona w 29 stycznia, kiedy wraz z grupą około 10 rówieśników schroniła się przed ulewnym deszczem pod zadaszeniem w Harsh Park, w okolicy 44 ulicy i Lake Shore Drive na południu Chicago. Do grupy ogień otworzył najprawdopodobniej członek lokalnego gangu, kontrolującego teren, na którym znajduje się Harsh Park. Wszystko wskazuje na to, że gangster wziął nastolatków za członków konkurencyjnego gangu. Zabójcy Hadiyi do dziś nie zatrzymano mimo, nagrody wyznaczonej za informacje prowadzące do ujęcia sprawcy.

Dziś rano odbyły się uroczystości pogrzebowe 15-latki. Komentatorzy podkreślają, że obecność Michelle Obamy to nie tylko ukłon w stronę rodziny tragicznie zmarłej, ale zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem zbyt dużej dostępności broni w USA. Pierwsza Dama wspiera swoim działaniem męża, który reformę ograniczenia dostępu do broni obrał jako jeden z priorytetów na rok 2013.

Pierwsza Dama pojawiła się pod kościołem baptystycznym ok 10:15 i weszła do świątyni bocznym wejściem. Mniej więcej w tym czasie poinformowano oczekujących przed kościołem, że budynek jest już pełny i nikt inny nie będzie mógł do niego wejść.

Pogrzeb 15-letniej uczennicy w King College Prep odbył się w kościele Greater Harvest Baptist Church w okolicy Washington Park.

Goście zaproszeni osobiście przez rodzinę otrzymali specjalne branzoletki, dzięki którym mogli wejść do świątyni omijając ogromną kolejkę.

W kościele trumna z ciałem Hadiya, otoczona kwiatami i dwoma dużymi sercami została umieszczona na samym środku. Za trumną znajdował się ekran telewizora, na którym pokazywano zdjęcia tragicznie zmarłej nastolatki.

4 KOMENTARZE

  • LOL.
   Znowu blad wiesiu, worasie herbaciany. Sprawdz definicje slowa “hipokryzja” , gdyz jak typowy polski wor herbaciany uzywasz slow, ktorych znaczenia nie znasz.
   Tak, wszyscy wiedza, ze jestes za zniesieniem konstytucyjnego prawa do aborcji. I jako mezczyzna, prawdopodobnie bezdzietny, pragniesz “wielki rzad” ingerowac w sprawie praw kobiet i zmienic konstytucje wedlug wlasnych pogladow.

 1. Jarmakowski to nie jest żadna wyrocznia, następny któremu się wszystko poplątało jak Czumie, niedobitki Tusko-komuny ryją na Poloni nic nowego.
  Regres for Poland było by trafniej, kto ich tutaj utrzymuje Polski rząd, za pieniądze podatników a na biedne dzieci nie mają.

REKLAMA

2120963476 views

REKLAMA

REKLAMA

2120963506 views

REKLAMA

REKLAMA

2122759828 views

REKLAMA

2120963519 views

REKLAMA

2120963529 views

REKLAMA

2120963534 views