REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Miasto ma już oficjalną choinkę (VIDEO)

Miasto ma już oficjalną choinkę (VIDEO)

-

Chicago dokonało wyboru: oficjalna miejska choinka, która stanie w Millennium Park, pochodzi tym razem z miasta, a nie z przedmieść. Jest to prawie 14-metrowy świerk z ogrodu w Morgan Park, południowej dzielnicy .

Choinkę podarowała Catherine Townsend, emerytowana nauczycielka CPS, która postanowiła niedawno sprzedać dom , w którym mieszkała prawie 40 lat. Na pomysł zgłoszenia drzewka do konkursu miejskiego wpadła jej córka.

Drzewo zostało wybrane spośród prawie 50 innych. Zasadzony w 1985 roku świerk został już ścięty, delikatnie ułożony na płaskim podłożu i przewieziony do centrum. Świerk jest pierwszą oficjalną choinką w Millenium Park, która pochodzi z Chicago, a jest to już 107. drzewko. Na miejscu zostanie umieszczony w poniedziałek rano.

Oficjalna ceremonia zapalenia choinki w Chicago nie będzie w tym roku wydarzeniem publicznym. Zamiast tego, 19 listopada o godzinie 6:30 pm odbędzie się wirtualny program świąteczny na YouTube.com/ChicagoDCASE. Choinka pozostanie na skrzyżowaniu Michigan Avenue i Washington Street do 7 stycznia.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks