REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Mężczyzna uderzony kawałkiem betonu pozywa Trumpa

Mężczyzna uderzony kawałkiem betonu pozywa Trumpa

-

Trump Tower w Chicago fot.Tannen Maury/EPA
Trump Tower w Chicago fot.Tannen Maury/EPA

Kurier rowerowy, który w zeszłym roku został trafiony odłamkiem betonu spadającym z chicagowskiego budynku Trump Tower złożył pozew przeciwko firmie należącej do Donalda Trumpa i władzom Chicago. Mężczyzna domaga się odszkodowania.

REKLAMA

W kwietniu 2016 roku 48-letni Eric Henson szedł ulicą Wabash w śródmieściu Chicago, prowadząc swój rower. Kiedy mijał Trump Tower, został uderzony kawałkiem betonu, który oderwał się od budynku. Na skutek uderzenia mężczyzna doznał urazu głowy, który wymagał założenia szwów. Rok po wypadku Henson twierdzi jednak, że uderzenie kawałkiem betonu wpłynęło na jego zdrowie na tyle negatywnie, że dolegliwości nie pozwalają mu wykonywać zawodu. Zdaniem Michaela J. Goldsmitha, adwokata Hensona, uraz jego klienta jest na tyle poważny, że może wymagać kolejnej ingerencji chirurgicznej.

Zdaniem poszkodowanego, należy mu się odszkodowanie. Prawnicy Hensona w złożonym w chicagowskim sądzie pozwie domagają się zadośćuczynienia w wysokości przynajmniej 50 tys. dol. od władz Chicago oraz od mającej główną siedzibę w Nowym Jorku – Trump Organization.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks