REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Melodie Gliniewicz usłyszała zarzuty

Melodie Gliniewicz usłyszała zarzuty

-

Mel Gliniewicz podczas pogrzebu swojego męża we wrześniu 2015 roku (w środku) fot.Tannen Maury/EPA
Mel Gliniewicz podczas pogrzebu swojego męża we wrześniu 2015 roku (w środku) fot.Tannen Maury/EPA

Melodie Gliniewicz – wdowa po poruczniku Joe Gliniewiczu, policjancie z podchicagowskiego Fox Lake, który we wrześniu ub. roku popełnił samobójstwo, usłyszała zarzuty prania pieniędzy i malwersacji finansowych.

6 kwietnia prokuratura oficjalnie postawiła Melodie Gliniewicz zarzuty prania pieniędzy, malwersacji finansowych oraz współudziału w procederze kradzieży pieniędzy z policyjnego programu szkolenia młodzieży. Wdowa po Joe Gliniewiczu miała wraz z mężem przeznaczać fundusze z policyjnego programu na prywatne wydatki, m.in. egzotyczne wakacje. Oskarżona i jej obrońcy zaprzeczają wszelkim zarzutom.

Przypomnijmy, że por. Joe Gliniewicz we wrześniu ub. roku popełnił samobójstwo w czasie pełnienia służby patrolowej, pozorując udział osób trzecich. Śledztwo wykazało, że policjant był od lat zamieszany w malwersacje finansowe dotyczące policyjnych funduszy, w tym programu szkolenia młodzieży, którym kierował.

Proces Melodie Gliniewicz rozpocznie się 27 czerwca. Zdaniem ekspertów od prawa karnego i przestępczości finansowej, w obliczu istniejących dowodów – głównie korespondencji e-mailowej pomiędzy Gliniewiczami, udowodnienie oskarżonej współudziału w malwersacjach powinno być stosunkowo łatwe.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks