REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Mega-kościół wypłacił 3,25 mln dol ofiarom molestowania seksualnego

Mega-kościół wypłacił 3,25 mln dol ofiarom molestowania seksualnego

-

Kościół ewangelicki Willow Creek Community Church wypłacił odszkodowanie w wysokości 3,25 mln dol. ofiarom molestowania seksualnego. Sprawca, kościelny ochotnik Robert Sobczak w 2014 roku został skazany na siedem lat więzienia za seksualne wykorzystanie dwóch chłopców.

Robert Sobczak fot.Illinois Department of Corrections

REKLAMA

Willow Creek Community Church to tzw. mega-kościół – ewangelicka wspólnota religijna w podmiejskim South Barrington. Jej założyciel, pastor Bill Hybels, na którym od dawna ciążą oskarżenia nadużyć seksualnych i napastowania kobiet, zrezygnował ze swojej funkcji w kwietniu bieżącego roku, dwa miesiące po wypłaceniu przez wspólnotę 3,25 mln dol. odszkodowań ofiarom molestowania seksualnego wykorzystanym przez kościelnego ochotnika, obecnie 24-letniego Roberta Sobczaka.

Sobczak w 2014 roku został skazany na siedem lat więzienia za seksualne wykorzystanie dwóch chłopców, w tym jednego niepełnosprawnego. Do molestowania dochodziło w 2013 i 2014 roku. Jeden z chłopców był członkiem ewangelickiej wspólnoty.

Zarząd Willow Creek Community Church przeprosił w zeszłym tygodniu za opieszałość w działaniach i dopuszczenie do nadużyć seksualnych we wspólnocie. Wszyscy członkowie zarządu, tzw. Rady Starszych zdecydowali, że ustąpią ze stanowisk, aby umozliwić kościołowi „świeży start”.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks