0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMaski obowiązkowe w restauracjach również w trakcie zamawiania posiłku

Maski obowiązkowe w restauracjach również w trakcie zamawiania posiłku

-

Nowe obostrzenia w powiatach Will i Kankakee

Gubernator J.B. Pritzker ogłosił we wtorek nowe zarządzenie, zgodnie z którym klienci barów i restauracji w całym Illinois muszą nosić maski podczas kontaktów z personelem. Dodatkowo wprowadził nowe obostrzenia w powiatach Will i Kankakee. Do listy stanów objętych nakazem kwarantanny po przybyciu do Chicago dołączono Dakotę Południową.

Od środy w całym Illinois obowiązywać dodatkowe ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dotychczas klienci barów i restauracji byli zobowiązani do noszenia masek podczas wizyty w restauracjach i barach poza czasem, który spędzają przy stole. Od środy obowiązkowe będzie również zakrycie ust podczas zamawiania posiłku, odbierania zamówienia i wszelkich interakcji z personelem. Nowy obowiązek nałożony na gości restauracji i barów ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom restauracji i barów.

REKLAMA

Nowe, dodatkowe ograniczenia, takie jak m.in. zakaz zgromadzeń powyżej 25 osób, zakaz spożywania posiłków i napojów wewnątrz restauracji i barów, nakaz zamknięcia o godz. 11 pm, konieczność zapewnienia 6 stóp odległości między stolikami, zakaz organizowania imprez tanecznych wewnątrz, zakaz używania autobusów imprezowych będą obowiązywać od środy w całym regionie South Suburban – w powiatach Will i Kankakee. Przyczyną zaostrzenia przepisów jest rosnący, wynoszący więcej niż 8 proc. wskaźnik zachorowalności na koronawirusa. Gubernator Pritzker porównał jego poziom do tego, który obecnie odnotowuje Kalifornia.

Dodatkowe ograniczenia obowiązują również w regionie Metro-Wschód poza St. Louis od 18 sierpnia – tam wskaźnik zachorowań osiągnął 9,8 proc. Jeżeli po 14 dniach od zaostrzenia przepisów nie spadnie poniżej 8 proc., można spodziewać się nowych ograniczeń. Zniesienie ich przewiduje się dopiero, gdy wskaźnik spadnie poniżej 6,5 proc.

Również we wtorek miejska komisarz ds. zdrowia publicznego dr Allison Arwady ogłosiła, że na listę 18 stanów objętych nakazem kwarantanny po powrocie w najbliższy piątek trafi Dakota Południowa, natomiast nie będzie obowiązku kwarantanny po powrocie z Arizony i Karoliny Północnej.

Stanowy Departament Zdrowia Publicznego potwierdził, że do zdrowia po koronawirusie powróciło 95 procent chorych.

We wtorek 25 sierpnia potwierdzono 1680 nowych przypadków choroby i 29 przypadków zgonów z powodu koronawirusa. Wskaźnik zachorowalności dla całego stanu wynosił 4,1 proc. – o 0,1 proc. Mniej niż poprzedniego dnia.

(kk)

REKLAMA

2121798238 views

REKLAMA

REKLAMA

2121798258 views

REKLAMA

REKLAMA

2123594578 views

REKLAMA

2121798269 views

REKLAMA

2121798278 views

REKLAMA

2121798282 views