REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMarynarz z Illinois wśród ofiar katastrofy morskiej

Marynarz z Illinois wśród ofiar katastrofy morskiej

-

Uszkodzony USS John S. McCain
fot.UNITED STATES NAVY 7TH FLEET/EPA

Logan Palmer – marynarz z niszczyciela USS McCain, pochodzący z Decatur w stanie Illinois, zginął w katastrofie morskiej u wybrzeża Singapuru. Jego zwłoki, wraz z dziewięcioma innymi ciałami, zostały wydobyte przez nurków kilka dni po kolizji amerykańskiego okrętu z tankowcem.

REKLAMA

Do katastrofy doszło 21 sierpnia w pobliżu Singapuru. Amerykański niszczyciel USS McCain płynął w kierunku singapurskiego portu, kiedy ok. godz. 5.20 czasu lokalnego zderzył się z tankowcem Alnic MC. Obie jednostki znalazły się na kolizyjnym kursie i w ostatniej chwili próbowały uniknąć zderzenia. W burcie niszczyciela powstała sporych rozmiarów wyrwa, a uderzenie zniszczyło część maszynowni i kajuty załogi. Nieznana jest przyczyna zderzenia, ale singapurskie wody należą do najbardziej zatłoczonych akwenów świata.

Pięciu amerykańskich marynarzy odniosło obrażenia, a dziesięciu zostało uznanych za zaginionych. W akcji ratunkowej udział wzięły jednostki singapurskie, indonezyjskie i malezyjskie. W ciągu kilku dni po katastrofie nurkowie odnaleźli ciała dziesięciu osób. Wśród marynarzy, którzy zginęli w kolizji jest oficer Logan Palmer, pochodzący z miejscowości Decatur, w Illinois. W momencie zderzenia Palmer spał prawdopodobnie w swojej kajucie.

Katastrofa morska, do której doszło w pobliżu Singapuru, jest drugim poważnym wypadkiem, w którym w ostatnich miesiącach udział wzięła jednostka siódmej floty amerykańskiej marynarki wojennej. W zderzeniu USS Fitzgerald z kontenerowcem, do którego doszło w czerwcu na japońskich wodach terytorialnych, zginęło siedmiu amerykańskich marynarzy.
(gd)

REKLAMA

2123103769 views

REKLAMA

REKLAMA

2123103785 views

REKLAMA

REKLAMA

2124900105 views

REKLAMA

2123103795 views

REKLAMA

2123103801 views

REKLAMA

2123103805 views