REKLAMA

2132032409 views

REKLAMA

2132032408 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMartwy posiadacz materiałów wybuchowych był absolwentem MIT

Martwy posiadacz materiałów wybuchowych był absolwentem MIT

-

Mężczyzna, którego znaleziono martwego w mieszkaniu w centrum Chicago, był absolwentem elitarnej politechniki MIT, a w Chicago pracował jako makler giełdowy. W mieszkaniu znajdowały się materiały do wyrobu ładunków wybuchowych i dwie aktywne bomby.

Rozkładające się ciało 30-letniego Theodore’a Hilka odkryto w mieszkaniu na siódmym piętrze wieżowca w rejonie 240 E. Illinois w nocy z wtorku na środę. Policja zjawiła się tam na prośbę zaniepokojonych rodziców, których syn nie odpowiadał na telefony.

REKLAMA

Gdy na miejscu detektywi prowadzili śledztwo w sprawie śmierci, kilku funkcjonariuszy poczuło się źle. Z mieszkania wydobywał się silny niezidentyfikowany zapach. Początkowo twierdzono, że w mieszkaniu mogła odbywać się produkcja narkotyków. Wezwano jednostkę zajmującą się niebezpiecznymi materiałami. Szef chicagowskiej policji powiedział w czwartek w wywiadzie udzielonym ABC7, że zidentyfikowanie podejrzanych substancji utrudniał stan mieszkania, który wskazywał na chorobowe zbieractwo mieszkańca.

W środę po południu policja wróciła do mieszkania. W toku śledztwa znaleziono materiały wybuchowe. Wezwano jednostkę bombową, jednostkę SWAT oraz FBI. Specjalne służby zidentyfikowały w całym mieszkaniu substancje i materiały potrzebne do wykonania bomby. Znaleziony tam środek chemiczny wstępnie zidentyfikowano jako azydek, stosowany jako środek do inicjowania wybuchu. Niektóre media podają, że materiały znalezione w mieszkaniu mogły służyć do produkcji trzech różnych rodzajów bomb. W lodówce mężczyzny miały być dwie aktywne rurobomby.

Ewakuowano mieszkańców z sąsiednich pięter. Niebezpieczne materiały usunięto do godziny 11 pm.

Theodore Hilk był absolwentem Massachusetts Institute of Technology (MIT), gdzie skończył studia w zakresie nauk komputerowych, inżynierii i matematyki. Pochodził z Kansas. W 2007 r. otrzymał idealny wynik na egzaminie ACT badającym gotowość do studiów wyższych. W Chicago pracował jako makler giełdowy w firmie Headlands Technologies. Koroner powiatowy w środę miał przeprowadzać sekcję zwłok Hilka, lecz jej oficjalne wyniki nie były upublicznione w piątek do południa. Wciąż też nie było wiadomo, jak wszedł w posiadanie materiałów wybuchowych.

Nowoczesny budynek ze stali i szkła, gdzie odkryto ciało i materiały wybuchowe, znajduje się w dzielnicy Streeterville, w pobliżu jeziora i Navy Pier, w sąsiedztwie kampusu i szpitala Northwestern Memorial.

(jm)

REKLAMA

2129386482 views

REKLAMA

REKLAMA

2129386497 views

REKLAMA

REKLAMA

2131182817 views

REKLAMA

2129386507 views

REKLAMA

2129386510 views

REKLAMA

2129386514 views