REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoMarihuana w Illinois bliska legalizacji

Marihuana w Illinois bliska legalizacji

-

Chorzy czekają z niecierpliwością

Zastosowanie marihuany dla celów medycznych jest już coraz bardziej realne w Illinois. Wielu pacjentów z różnymi schorzeniami z niecierpliwością czeka, by ustawa jak najszybciej pokonała ostatnie przeszkody. 

REKLAMA

KONOPIE copyUstawa legalizująca medyczną marihuanę zotała w środę zatwierdzona przez senacki komitet i przesłana do Senatu w pełnym składzie, gdzie ma szanse na sukces. Stanowa Izba Reprezentantów przegłosowała dokument w ubiegłym miesiącu. Gubernator Pat Quinn nie powiedział do czwartku, czy podpisze ustawę, jeśli zostanie przegłosowana w Senacie.

Ustawa (HB1) zezwala lekarzom na przepisywanie marihuany pacjentom cierpiącym na śmiertelne choroby i dokuczliwe objawy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Na mocy dokumentu zostałby uruchomiony czteroletni program pilotażowy, który wymaga, by pacjenci i ich opiekunowie przeszli sprawdzenie historii kryminalnej. Ustawa ogranicza jednorazową ilość posiadanej marihuany, a także desygnuje punkty jej uprawy i sprzedaży. Równocześnie zabrania pacjentom własnej uprawy.

Dokument zawiera listę około 30 schorzeń, na które mogłaby być przepisana marihuana w ramach eksperymentu. Informacje nt. ustawy można znaleźć na witrynie: www.ilga.gov.

W ostatnich tygodniach około 260 lekarzy z całego Illinois podpisało oświadczenie popierające zastosowanie marihuany w przypadku szczególnie cierpiących pacjentów. Sondaż konserwatywnego Pew Research Center wykazał niedawno, że około 77 proc. Amerykanów uważa, iż marihuana powinna być stosowana w celach leczniczych przez konwencjonalną medycynę.

Rzecznicy legalizacji medycznej “trawki” twierdzą, że nie tylko uśmierza ból, ale też likwiduje inne objawy, jak np nudności u pacjentów onkologicznych, nie dając przykrych skutków ubocznych, które mają środki farmakologiczne. Marihuana jako lekarstwo przyniosłaby ulgę pacjentom cierpiącym w rezultacie m.in. choroby Parkinsona, raka, HIV, czy stwardnienia rozsianego.

Aktualnie 18 stanów i Dystrykt Kolumbii zezwala na legalne stosowanie cannabisu dla celów medycznych. Ustawy legalizujące marihuanę jako lekarstwo czekają na zatwierdzenie w 16 kolejnych stanach.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

REKLAMA

2116524872 views

REKLAMA

REKLAMA

2116525073 views

REKLAMA

REKLAMA

2118321446 views

REKLAMA

2116525186 views

REKLAMA

2116525273 views

REKLAMA

2116525364 views