Strona głównaChicagoMaraton w Chicago - Mierzejewska ósma, zwycięstwa Kenijczyków

Maraton w Chicago – Mierzejewska ósma, zwycięstwa Kenijczyków

-

Chicago Marathon 2016 fot. Tannen Maury/EPA

Agnieszka Mierzejewska uzyskała czas 2:32.13 i zajęła ósme miejsce w 39. maratonie w Chicago. Impreza została zdominowana przez Kenijczyków. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet lekkoatleci z tego kraju zajęli wszystkie miejsca na podium.

Na najwyższym stopniu stanęli Abel Kirui – 2:11.23 oraz – podobnie jak przed rokiem – Florence Kiplagat, która pokonała dystans 42 km 195 m w 2:21.32. Oboje otrzymali po 100 tysięcy dolarów.

Zawody posiadają prestiżowy status IAAF Gold Label Road Race, przyznawany najlepszym imprezom biegowym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. W przeciwieństwie do maratonów w Nowym Jorku czy Bostonie, aby wystartować w Chicago nie trzeba spełniać dodatkowych kryteriów. Liczy się kolejność zapisów z wyjątkiem zakontraktowanej elity oraz przedstawicieli organizacji charytatywnych, humanitarnych i biznesowych.