REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Małżeństwo rabowało banki, trafi za kratki

Małżeństwo rabowało banki, trafi za kratki

-

Małżeństwo z Crystal Lake przyznało się w sądzie federalnym do obrabowania pięciu banków na przedmieściach w grudniu 2017 roku. Za każdy przestępstwo grozi im do 20 lat więzienia

Daniel i Jessica Plushkis fot.arch. policji

REKLAMA

27-letni Daniel Plushkis w ramach ugody przyznał się do złagodzonych zarzutów. Jego żona, 29-letnia Jessica Plushkis wcześniej przyznała się do pomagania w napadach i podżegania do nich.

Według prokuratorów między 1 a 23 grudnia 2017 r. małżeństwo obrabowało banki: Chase w Cary, oraz oddziały TCF w Huntley, Arlington Heights, Streamwood i Algonquin. Podczas ostatniego rabunku Plushkis został schwytany na parkingu przez jednego z klientów. Jego żonę aresztowała policja.

Podczas pięciu napadów para zrabowała łącznie 14 tys. dolarów. Mężczyzna przyznał się, że przed każdym skokiem na bank zmieniał swój wygląd: doklejał sobie sztuczną brodę i ubierał bluzę z kapturem. Żona przyznała, że kupiła mężowi sztuczną brodę, która miała służyć jako przebranie w napadach.

Według prokuratorów wyrok w sprawie kobiety zapadnie w maju, a mąż skazany zostanie w czerwcu. Zuchwalcom grozi kara do 20 lat więzienia i grzywna do 250 tys. dolarów za każdy zarzut.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks