REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Madicaid dla dodatkowych 300 tys. osób w Illinois

Madicaid dla dodatkowych 300 tys. osób w Illinois

-

Począwszy od stycznia 2014 roku dodatkowych 320 tys. mieszkańców Illinois z niskimi dochodami będzie kwalifikować się do sponsorowanego przez rząd ubezpieczenia medycznego z programu Medicaid.

fot. 401(K) 2012/Flickr
fot. 401(K) 2012/Flickr

REKLAMA

Przez pierwsze trzy lata program będzie w pełni finansowany przez rząd federalny, by 2020 roku pokrywać 90 proc. opłat.

Do subsydiowanego ubezpieczenia medycznego będą kwalifikować się osoby indywidualne i rodziny z dochodami do 138 proc. poziomu ubóstwa, a więc ok. 16 tys. dol. na jedną osobę lub 32,5 tys. dol. na czteroosobową rodzinę rocznie.

Ceremonia podpisania ustawy gwarantującej ubezpieczenia osobom z niskimi dochodami odbyła się w szpitalu University of Illinois.

Gubernator Quinn powiedział podczas ceremonii, że objęcie większej liczby ludzi programem Medicaid przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy. Zauważył też, że w latach 2014 – 2020 rząd federalny wyda na ten cel ponad 12 mld. dolarów.

“Podpisując ustawę stanową wprowadzamy w życie reformę Affordable Care Act. Niektórzy zwą ją Obamaca. Ubezpieczenie medyczne dostanie przynajmniej 324 tys. naszych sąsiadów” – zaznaczył gubernator.

Rozszerzenie programu opieki medycznej zatwierdzono podczas wiosennej sesji legislacyjnej, głównie dzięki zdominowanemu przez demokratów Zgromadzeniu Generalnemu.

Nigdy wcześniej tak wiele osób nie miało dostępu do bezpłatnego ubezpieczenia. Warto przypomnieć, że były gubernator Illinois Rod Blagojevich w 2006 roku objął darmowym programem medycznym wszystkie dzieci.

Illinois jest jednym z 23 stanów oraz Dystryktu Columbia, które zgodziły się na przyznanie opieki dodatkowym osobom w ramach programu Medicaid.

21 stanów, głównie kontrolowanych przez republikańskich gubernatorów, nie przyłączyło się do programu. Republikanie nie dowierzają, że rząd federalny faktycznie pokryje wydatki na ten cel. Nie chcą wprowadzać programu w obawie, że ściągną sobie na głowę kosztowne obligacje teraz, gdy z trudem spłacają rachunki, m.in. za usługi medyczne dla najuboższej ludności.

W kwietniu tego roku republikański kongresman Paul Ryan, przewodniczący Izbowego Komitetu Budżetu przyznał, iż radzi gubernatorom ze swej partii, by nie liczyli na zwrot kosztów w razie rozszerzenia Medicaid. Ostrzegł wówczas, że zwroty skończą się z chwilą, gdy Kongres obetnie rządowe wydatki. W takiej sytuacji stany byłyby zobowiązane do pokrywania wszystkich kosztów medycznych z własnej kasy.

Do tej pory rząd federalny finansował 57 proc. stanowych wydatków na Medicaid. Od przyszłego roku do 2016 będzie płacił 100 procent. W 2017 roku na stany spadnie odpowiedzialność za 5 proc. kosztów opieki nad nowymi beneficjantami. W tym samym roku Illinois wyda na ten cel około 99 milionów. Do 2020 roku kwota ta wrośne do 210 mln dolarów.

Obecnie ubezpieczeniem Medicaid w naszym stanie objętych jest 2,8 miliona ludzi. Oznacza to, że co piąty mieszkaniec Illinois korzysta z bezpłatnej opieki medycznej.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks