REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Luksusowe mieszkania w sąsiedztwie Muzeum Polskiego

Luksusowe mieszkania w sąsiedztwie Muzeum Polskiego

-

Działka przy skrzyżowaniu Walton i Noble fot.Google Map
Działka przy skrzyżowaniu Walton i Noble fot.Google Map

Kompleks luksusowych mieszkań może już wkrótce powstać w sąsiedztwie Muzeum Polskiego w Ameryce w chicagowskiej dzielnicy Noble Square, na działce należącej do Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce – poinformował portal dnainfo.

REKLAMA

Sprzedaż liczącej blisko 50-tys. stóp kw. parceli przy ulicach Walton i Noble jest już pod kontraktem – poinformowali przedstawiciele firmy deweloperskiej Marquette Cos. z Naperville. Nowy kompleks będzie wymagał zmiany rejonizacji (zoning) i ma nosić nazwę „Marq at Noble Square”.

We wstępnych planach jest 5-piętrowy budynek mieszczący 160 mieszkań, parking na 111 samochodów, pomieszczenie na rowery, a nawet warsztat do ich naprawy, basen i dach pokryty zielenią. Początkowo projekt zakładał 9-piętrowy budynek z 266 mieszkaniami, jednak liczba mieszkań została zredukowana po rozmowach z mieszkańcami i radnym Walterem Burnettem z 27. okręgu miejskiego. Radny w dalszym ciągu zbiera opinie mieszkańców, zanim zdecyduje, czy wesprzeć nowy projekt.

Jak powiedział portalowi dnainfo Jim Robaczewski ze Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce, o sprzedaży ziemi mówiło się od dawna. Zjednoczenie zaczęło kupować ziemię w okolicy jeszcze w latach 80. XX wieku z przeznaczeniem na budowę mieszkań dla swoich emerytowanych członków, jednak pomysł ten został zablokowany przez miasto.

(jm)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks