REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Luki w przepisach o stypendiach

Luki w przepisach o stypendiach

-

Komisja ds. Edukacji Wyższej stanowej Izby Reprezentantów zajmie się luką w przepisach dotyczących przyznawania ulg i stypendiów studentom pochodzącym z ubogich rodzin. Zamożne rodziny fikcyjnie przepisują opiekę nad dziećmi na biedniejszych krewnych, by otrzymać dofinansowanie.

Stanowi legislatorzy z Komisjii ds. Edukacji Wyższej 8 sierpnia spotkają się, aby dyskutować o zlikwidowaniu luki w przepisach o przyznawaniu ulg finansowych i stypendiów socjalnych studentom pochodzącym z ubogich rodzin.

REKLAMA

Okazuje się, że lukę w przepisach wykorzystują bogatsze rodziny, których dochody przekraczają limit pozwalający na uzyskanie dofinansowania na studia. Zdarza się, że fikcyjnie przepisują opiekę nad dziećmi na uboższych przyjaciół lub krewnych, by w ten sposób pozyskać stypendia i dopłaty do czesnego. Oszustwo wykryli dziennikarze niezależnego portalu ProPublica i potwierdzili jego istnienie pracownicy Uniwersytetu Illinois, którzy zawiadomili władze stanowe.

Praktykę nieuczciwego pozyskiwania stypendiów potępił gubernator Illinois J.B. Pritzker, który nakazał przedstawicielom swojej administracji wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

(gd)

fot.123RF

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks