REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLosy wstępnego porozumienia między CPS i CTU – niepewne

Losy wstępnego porozumienia między CPS i CTU – niepewne

-

Chicagowskie kuratorium oświatowe (Chicago Public Schools, CPS) i związek zawodowy nauczycieli chicagowskich (Chicago Teachers Union, CTU) osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie powrotu do nauczania stacjonarnego – poinformowały burmistrz Lori Lightfoot i szefowa kuratorium Janice Jackson. Porozumienie jest jednak uzależnione od głosowania członków CTU.

REKLAMA

Burmistrz Lightfoot i prezes CPS Janice Jackson ogłosiły, że kuratorium planuje, aby uczniowie klas Pre-K i programów specjalnych wrócili do budynków szkolnych w czwartek.

Mimo oświadczenia burmistrz i szefowej kuratorium, CTU stwierdził jednak w niedzielę po południu, że porozumienie nie zostało jeszcze osiągnięte „Nie mamy jeszcze umowy z Chicago Public Schools” – napisało CTU na Twitterze w niedzielę. „Będziemy kontynuować nasz demokratyczny proces weryfikacji (wstępnego porozumienia) zanim jakiekolwiek porozumienie zostanie osiągnięte”.

W myśl wstępnego porozumienia CPS i CTU, uczniowie Pre-K i programów specjalnych mieliby wrócić do szkół 11 lutego, a następnie 22 lutego powróciliby do pracy nauczyciele poziomów nauczania od przedszkola do 5. klasy, a ich uczniowie – 1 marca. Tego samego dnia do szkół mieliby również powrócić nauczyciele klas od 6 do 8, ich uczniowie – 8 marca. Plan nie uwzględnia powrotu licealistów na nauczana stacjonarnego.

Wstępne porozumienie pozwala nauczycielom i pracownikom na złożenie wniosku o specjalne zakwaterowanie, jeśli członkowie rodziny, z którymi mieszkają, są szczególnie narażeni na zachorowanie.

Według planu, nauczyciele i pracownicy będą mogli przyjąć szczepionkę przed powrotem do szkół.

Plan jest dyskutowany w CTU, a następnie będzie poddany pod głosowanie Izbie Delegatów związku. Podejmie ona decyzję, czy można porozumienie przekazać pod głosowanie około 25 tys. członków CTU. Głosowanie członków może się rozpocząć w poniedziałek 8 lutego wieczorem.

(kk)

REKLAMA

2109562003 views

REKLAMA

REKLAMA

2109562235 views

REKLAMA

REKLAMA

2111358626 views

REKLAMA

2109562376 views

REKLAMA

2109562475 views

REKLAMA

2109562583 views