REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lori Lightfoot wzywa do reformy ws. dostępu do broni

Lori Lightfoot wzywa do reformy ws. dostępu do broni

-

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot, w odpowiedzi na dwie masowe strzelaniny w Stanach Zjednoczonych oraz kolejny krwawy weekend w Chicago, wezwała w poniedziałek władze federalne do wprowadzenia „zdroworozsądkowych” przepisów dotyczących dostępu do broni.

„Zmiana zaczyna się od zdroworozsądkowej reformy dotyczącej broni palnej. Powszechne sprawdzanie przeszłości i sytuacji osób kupujących broń nie powinno być kontrowersyjne. A jednak jest” – powiedziała Lightfoot na konferencji prasowej.

REKLAMA

Burmistrz zwróciła uwagę, że nie jest możliwe zastosowanie ostrzeżeń w przypadku osób próbujących kupić broń bez ujednoliconego powszechnego systemu sprawdzania przeszłości i sytuacji danej osoby. Zwróciła uwagę, że przepisy w poszczególnych stanach znacznie się od siebie różnią, dlatego rząd federalny powinien wkroczyć do akcji i wypełnić luki w przepisach pozwalające np. osobom chorym psychicznie lub z przeszłością kryminalną kupować broń w sąsiednich stanach.

Lightfoot powiedziała, że złożyła kondolencje burmistrzom El Paso oraz Dayton. Skomentowała również weekendową przemoc na zachodzie Chicago: „Jako miasto musimy stanąć na wysokości zadania i zrobić dużo dużo więcej, niż było robione przez bardzo długi czas”.

Burmistrz wezwała również prezydenta Trumpa do podniesienia morale w kraju.

(jm)

Na zdjęciu: Lori Lightfoot fot.Mayor Lori Lightfoot/Twitter/screenshot

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks