REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lollapalooza z planem ewakuacyjnym w tle

Lollapalooza z planem ewakuacyjnym w tle

-

Organizatorzy jednego z największych muzycznych festiwali w mieście – Lollapaloozy mają gotowy plan ewakuacyjny dla uczestników festiwalu na wypadek gwałtownych burz.

fot. Facebook/Lollapalooza/Steve Wrubel
fot. Facebook/Lollapalooza/Steve Wrubel

REKLAMA

Ubiegłoroczne doświadczenie spowodowało, że promotor imprezy, firma C3 Presents przygotowała nie tylko kierunkowskazy do miejsc schronienia, ale zamierza także w trakcie dwudniowego festiwalu na telebimach informować o planie ewakuacyjnym na wypadek gwałtownych zjawisk pogodowych.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku udało się w dość sprawny sposób ewakuować z parku Granta blisko 60 tys. uczestników koncertu, jednak pozostały niewykorzystane podziemne garaże przeznaczone jako schronienia na wypadek podobnej sytuacji.

Melissa Stratton, rzeczniczka prasowa miejskiego departamentu ds. sytuacji nadzwyczajnych, poinformowała, że uczestnicy Lollapaloozy otrzymali odpowiednie instrukcje, jednak woleli szukać schronienia w pobliskich sklepach i biznesach i na przystankach autobusowych wzdłuż ulicy Michigan.

W tym roku zarówno władze Chicago, jak i organizatorzy chcą mieć pewność, że wszyscy uczestnicy festiwalu będą znać plan ewakuacyjny.

Lollapalooza początkowo była jednym z największych amerykańskich “objazdowych” festiwali muzycznych. Jego ideą jest zaprezentowanie na jednej imprezie wykonawców odmiennych stylów muzycznych takich jak: rock alternatywny, indie rock, rap, punk rock i inne.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1991. Do 1997 impreza odbywała się co roku. Po 5 latach przerwy festiwal został reaktywowany w 2003.

Od lipca 2005 Lollapalooza stała się dwudniowym festiwalem stacjonarnym, odbywającym się w Chicago.

W tym roku zaplanowano ją na 2-4 sierpnia.

 (mb)

REKLAMA

Poprzedni artykułMuzeum Polskie “poszło w miasto”
Następny artykułEfekt imigrancki

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks