REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lokalne gazety popierają Raunera

Lokalne gazety popierają Raunera

-

Miliarder-biznesman Bruce Rauner otrzymał od dwóch liczących się gazet oficjalne rekomendacje wyborcze w wyścigu o urząd gubernatora. Poparły go gazety “Chicago Tribune” i “Crain’s Chicago Business”, a wcześniej, jako pierwsza zrobiła to “Daily Herald”.

“Chicago Tribune” nie uzasadnia poparcia dla Raunera zaletami kandydata i jego programu wyborczego, a raczej słabością polityczną jego demokratycznego rywala, gubernatora Pata Quinna. Konstatuje ona, że Quinn jest bezradny wobec władzy, jaką dzierżą w Illinois marszałek Izby Reprezentantów Michael Madigan i przewodniczący Senatu John Cullerton. Publikacja uważa, iż Quinn nie ma ani żadnych środków, ani wpływów, by przeciwstawić się obydwu politykom, którzy traktują go jako “nieliczącego się obserwatora”. Gazeta wyraża nadzieję, że Rauner poradzi sobie z dominacją Madigana i Cullertona.

REKLAMA

“Crain’s Chicago Business” wyraża przekonanie, że doświadczenie w biznesie i zarządzaniu, jakie posiada Rauner, pomogą mu wyprowadzić Illinois ze stagnacji ekonomicznej, w jakiej się obecnie znajduje. Zdaniem gazety, republikanin zadba o rozwój przedsiębiorczości i przyrost miejsc pracy na rynku zatrudnienia. Za największe zalety kandydata uważa, że nie jest zawodowym politykiem i  jest wyczulony na marnotrawstwo i brak efektywności.

Jako pierwsza poparła Raunera  gazeta “Daily Herald”, choć – jak przyznała –  w jego planie gospodarczym brakuje konkretów. 

Przypomnijmy, że  gazeta”Chicago Sun-Times” zaprzestała udzielania rekomendacji wyborczych w styczniu 2012 roku. „Dziennik Związkowy” też zajmuje neutralne stanowisko wobec kandydatów na urzędy publiczne.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Na zdjęciu: Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks