REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoListeria w sałatach Fresh Express

Listeria w sałatach Fresh Express

-

Fresh Express ogłosiła wycofanie z rynku mieszanek sałat wytwarzanych w zakładzie firmy na przedmieściach Chicago w związku z możliwym skażeniem listerią.

Listera może powodować poważne, a czasem śmiertelne infekcje u osób starszych, z osłabionym układem odpornościowym lub małych dzieci. Objawami listerii mogą być: wysoka gorączka, silny ból głowy, nudności, bóle brzucha i biegunka. Listeria może być groźna dla kobiet w ciąży i powodować poronienia. Konsumenci z wymienionymi wyżej objawami powinni skonsultować się z lekarzem.

REKLAMA

Wycofane produkty były dystrybuowane za pośrednictwem sprzedawców detalicznych w regionach północno-wschodnich i środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, a także dystrybutorów i sprzedawców detalicznych w Kanadzie. Dystrybucja w USA obejmuje stany: CT, IA, IL, IN, KY, MA, MD, ME, MI, MN, MO, ND, NH, NJ, NY, OH, PA, RI, WI. Dystrybucja w Kanadzie obejmuje prowincje Ontario i Manitoba.

Wycofane produkty obejmują wszystkie daty przydatności do spożycia świeżych sałat o kodach produktów: od Z324 do Z350. Kody produktów znajdują się z przodu opakowań pod datą przydatności do spożycia. Żadne inne produkty Fresh Express nie podlegają wycofaniu.

Amerykańska agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ogłosiła we wtorek 22 grudnia, że prowadzi dochodzenie w sprawie zakażeń wywołanych listerią. Choroba zaczęła się między lipcem 2016 a październikiem 2021. W ośmiu stanach zachorowało łącznie dziesięć osób, dziesięć trafiło do szpitala, a jedna zmarła.

Wycofanie produktów z rynku było konieczne, gdy Departament Rolnictwa Michigan otrzymał pozytywny wynik na Listeria monocytogenes w losowym teście próbki pojedynczego opakowania Fresh Express. Była to mieszanka sałat Sweet Hearts z datą przydatności do 8 grudnia 2021 r., wyprodukowana w zakładzie Fresh Express w Streamwood na przedmieściach Chicago. Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (The U. S. Centers for Disease Control and Prevention, CDC) zgłosiły dziesięć chorób związanych ze szczepem Listeria monocytogenes wykrytych w losowej próbce od 2016 roku do chwili obecnej.

Firma Fresh Express wstrzymała wszystkie prace w zakładzie produkcyjnym w Streamwood, ponieważ trwa tam przegląd warunków sanitarnych, jak podała CNN.
„Będziemy nadal współpracować z naszymi partnerami i Fresh Express, aby określić źródło tej epidemii” – powiedział Frank Yiannas, zastępca komisarza FDA ds. polityki żywnościowej i reagowania. „Śledztwo jest w toku”.

Konsumentom zaleca się odesłanie wycofanych produktów do miejsca zakupu.

Pełną listę produktów można znaleźć na stronie internetowej FDA.
(aos)

REKLAMA

2109307996 views

REKLAMA

2109308228 views

REKLAMA

REKLAMA

2111104619 views

REKLAMA

2109308369 views

REKLAMA

2109308468 views

REKLAMA

2109308576 views