REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoListeria w hummusie i lodach?

Listeria w hummusie i lodach?

-

fot.arch. producenta
fot.arch. producenta

Władze ostrzegają, że niektóre rodzaje wegańskiej pasty z ciecierzycy oraz pewne gatunki lodów mogą być skażone listerią.

REKLAMA

Koncern spożywczy Sabra dobrowolnie wycofał ze sprzedaży dwa rodzaje hummusa sprzedawane w całym kraju, w tym również w Chicago i Illinois. Hummus − five SKUs i Classic − został zdjęty z półek sklepowych z powodu groźby skażenia listerią, niebezpieczną bakterią wywołującą zatrucie pokarmowe, które objawia się gorączką, bólem głowy i brzucha oraz nudnościami i biegunką.

Listerię wykryto w kilku testowanych próbkach produktu i profilaktycznie wycofano ze sprzedaży jego całą serię. Jak dotąd nikt nie zachorował po spożyciu wegańskiej pasty z ciecierzycy, wytwarzanej przez firmę Sabra.

Szczegółowe informacje na temat wycofanego produktu znajdują się na witrynie Federalnego Zarządu ds. Kontroli Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA): www.fda.gov, należy wybrać opcję “Safety”, a następnie “Recalls”.

Również listerią mogą być skażone lody z zakładów mleczarskich Blue Bell w Oklahomie. Federalne Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) zaleca, by nie spożywać żadnych wyrobów Blue Bell.

Pięć osób z Wichita, w stanie Kansas zaraziło się listerią po zjedzeniu lodów wyprodukowanych przez tę mleczarnię − dwóch chorych zmarło. Ostatnio w Teksasie wykryto dwa kolejne przypadki listeriozy spowodowane tym samym szczepem bakteryjnym, który wykryto u zarażonych w Wichita.

Więcej informacji na temat listeriozy i skażonych lodów można znaleźć na witrynie CDC pod adresem: http://www.cdc.gov/listeria/outbreaks/ice-cream-03-15/

(ao)

REKLAMA

2117985368 views

REKLAMA

2117985506 views

REKLAMA

REKLAMA

2119781867 views

REKLAMA

2117985594 views

REKLAMA

2117985667 views

REKLAMA

2117985734 views