REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lisa Madigan pozywa Chicago, chce reformy policji

Lisa Madigan pozywa Chicago, chce reformy policji

-

Lisa Madigan fot.Lonnie Tague/Department of Justice/Wikipedia

Prokurator generalna Illinois Lisa Madigan pozywa Chicago domagając się skutecznych reform w departamencie policji, zapobiegających nieproporcjonalnemu, jej zdaniem, używaniu siły wobec Afroamerykanów i Latynosów.

REKLAMA

Madigan złożyła pozew przeciwko władzom Chicago 29 sierpnia. Prokurator generalna Illinois chce w ten sposób zmusić chicagowski departament policji do „przerwania używania brutalnej siły”, którą jej zdaniem, policjanci stosują nieproporcjonalnie często wobec mniejszości rasowych i etnicznych, głównie Afroamerykanów i Latynosów.

Podczas konferencji prasowej zwołanej w celu ogłoszenia wniesienia pozwu, Lisie

Madigan towarzyszył burmistrz Chicago Rahm Emanuel, który pochwalił zaangażowanie prokurator generalnej w sprawę przeprowadzenia reform w policji.

„Reformy, które już przeprowadziliśmy oraz te, które są przed nami, pozwolą stworzyć profesjonalną i zaangażowaną w sprawy społeczne policję. Jestem dumny, że prokurator generalna Illinois staje po stronie mieszkańców miasta i chicagowskiej policji, czego nie potrafi zrobić administracja Trumpa” – powiedział Emanuel, odnosząc się w ten sposób do stanowiska krajowego prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa, który krytykuje pomysły reform w chicagowskiej policji.
(gd)

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego reformować policję? Jeżeli największym problem jest policja, należy ją zlikwidować i po kłopotach. Troskę o bezpieczeństwo mieszkańców Chicago powierzyć takim panom jak J.Jackson i R.Emanuel. Zapewne dołączy do nich chicagowski kardynał. Członkowie gangów i inni przestępcy zostaną otoczeni miłością, przytuleni do serca i napewno w Chicago zapanuje raj jaki jeszcze nie istnieje w żadnym mieście w USA.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA