REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Linia autobusowa nr 77 od poniedziałku z programem pilotażowym

Linia autobusowa nr 77 od poniedziałku z programem pilotażowym

-

fot.Wikipedia
fot.Wikipedia

CTA podejmuje kolejną próbę skrócenia długich kolejek pasażerów wsiadających do autobusów. Na razie tytułem eksperymentu wprowadza przedpłacone przejazdy, które mają przyspieszyć proces.

REKLAMA

Od poniedziałku pasażerowie jeszcze przed wejściem do autobusu nr 77 na przystanku przy stacji kolejki linii niebieskiej Belmont będą mogli w wyznaczonym miejscu zapłacić za przejazd. Osoby, które nie są posiadaczami kart przejazdowych Ventra, będą mogły za gotówkę wykupić papierowy bilet z maszyny Ventry. Program przedpłaconych przejazdów będzie obowiązywał przez pół roku i tylko w godzinach szczytu – od godz. 15.00 do 19.00.

– Ten pilotażowy program umożliwi pasażerom wnoszenie opłaty za przejazd przed wejściem autobusu tak jak to robią pasażerowie kolejki CTA. Zmniejszy to kolejki do autobusu, a pasażerowie szybciej dotrą do celu – tłumaczy dyrektor wykonawczy CTA Dorval Carter.

Z wyliczeń agencji wynika, że czas wsiadania do autobusu w godzinach szczytu na niektórych liniach wynosi nawet pięć minut. Przy kursach odbywających się co cztery czy pięć minut, znacznie to spowalnia częstotliwość jazdy autobusów, które często jeżdżą grupami.

– Wystawiona na chodniku maszyna do opłacania przejazdu będzie zadaszona i ogrodzona, by uchronić podróżnych przed deszczem czy śniegiem – zapewnia CTA.

Carter twierdzi, że jeśli pilotażowy program okaże się sukcesem, to podobne ułatwienia zostaną wprowadzone na innych przeciążonych liniach autobusowych. Program przedpłaconych przejazdów realizowany jest z powodzeniem w Nowym Jorku.

Linia autobusowa Belmont Avenue należy do jednych z najbardziej przeciążonych w Chicago. W 2015 r. autobusy z numerem 77 przewiozły 7 mln podróżnych. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks