REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lider organizacji religijnej oskarżony o napastowanie małoletnich dziewcząt

Lider organizacji religijnej oskarżony o napastowanie małoletnich dziewcząt

-

Były lider organizacji religijnej z Oak Brook, zajmującej się m.in. nauczaniem dzieci w domach, nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów o napastowanie nastolatek. Na swojej stronie internetowej wyjaśnia, że trzymał dziewczęta za ręce, dotykał ich włosów, stóp i przytulał. Zgodził się jedynie z opinią, że nadmierną poufałością mógł naruszyć ich zaufanie.

Bill Gothard fot.Institute in Basic Life Principles/Wikipedia
Bill Gothard fot.Institute in Basic Life Principles/Wikipedia

79-letni Bill Gothard od kilkudziesięciu lat stał na czele dobrze znanej wśród konserwatystów instytucji Basic Life Principles (BLP). Zrezygnował ze stanowiska w marcu, gdy padły pierwsze zarzuty. W jego seminariach uczestniczyły miliony wiernych, m.in. były gubernator stanu Arkansas, a zarazem były kandydat na prezydenta USA Mike Huckabee oraz była gubernator Alaski i kandydatka na wiceprezydenta Sarah Palin.

BLP działa w siedmiu stanach USA i dwunastu krajach. Uczy, że boski autorytet spływa na dzieci z rodziców, nauczycieli i liderów kościoła. Odrzuca świecką i chrześcijańską muzykę rockową jako niemiłą Bogu i nakazuje dzieciom mieszkać z rodzicami i wykonywać ich polecenia, dopóki nie założą własnych rodzin.

Program nauczania dzieci wywodzi się z wiary w Chrystusa i korzysta z jego słów uważanych za podstawę nauki języka, prawa, historii, nauk ścisłych i medycyny. Uczy całe rodziny patrzenia na życie przez pryzmat Biblii.

Bill Gothard nie zaprzecza, że mógł być nietaktowny, protekcjonalny i stawiać potrzeby instytucji nad potrzeby ludzi, lecz nic więcej. Jeśli dotykał dziewczęta, to ze zwykłej sympatii, bez seksualnego podłoża. Choć nie czuje się winny, prosi o wybaczenie.

W latach osiemdziesiątych XX wieku w seksualny skandal był wplątany brat Billa Gotharda – Steve, który pełnił wówczas stanowisko dyrektora administracyjnego organizacji. Jak informuje gazeta „Chicago Sun-Times”, Steve Gothard był oskarżony o utrzymywanie stosunków seksualnych z kilkoma sekretarkami instytucji noszącej lata temu nazwę Basic Youth Conflicts.

Steve Gothard nie odpowiadał za swoje czyny w sądzie. Kilka ofiar Billa Gotharda twierdzi, że w jego sprawie już nastąpiło przedawnienie odpowiedzialności karnej.

(eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks