REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Liczba zabójstw w 2020 roku bliska tragicznego rekordu

Liczba zabójstw w 2020 roku bliska tragicznego rekordu

-

Kolejne niepokojące wieści z policyjnych statystyk: w 2020 roku w Chicago doszło do gwałtownego wzrostu poziomu przemocy w zakresie liczby strzelanin i zabójstw. Ogólna liczba przestępstw obniżyła się o 6 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Policja chicagowska poinformowała, że w 2020 roku w zdarzeniach na ulicach miasta zarekwirowano ponad 10 tys. sztuk broni i aresztowano za broń około 6600 osób. Mimo to, od stycznia do końca listopada w Chicago doszło do 733 zabójstw – podaje portal https://heyjackass.com/. Aż 58 z nich miało miejsce w listopadzie. Zakład medycyny sądowej powiatu Cook podaje nawet, że liczba zabójstw przekroczyła już 900 (liczba dotyczy całego powiatu).

REKLAMA

Dla porównania – w roku 2019 w Chicago odnotowano 464 zabójstwa, zaś w listopadzie ubiegłego – 33.

Najbardziej tragicznym listopadem w ostatnich latach był ten w 2016 roku, kiedy zamordowano 83 osoby. Rok 2016 pozostaje również nadal rekordowy pod względem łącznej liczby zabójstw – dokonano ich wtedy 746, najwięcej w ostatnim dziesięcioleciu. Bieżący rok jest jednak bliski pobicia tego tragicznego rekordu.

Równie niepokojące są szczegółowe statystyki dotyczące listopada. Wynika z nich, że codziennie w listopadzie w mieście ranionych było średnio 11 osób, a 70 osób pozostaje w poważnym lub krytycznym stanie w wyniku działań przestępczych. Dodatkowo postrzelonych zostało 4 dzieci w wieku 12 lat i młodszych oraz 34 nastolatków, 4 z nich – śmiertelnie. W długi weekend, związany ze Świętem Dziękczynienia, zamordowano 12 osób – najwięcej w ostatnich sześciu latach w świąteczny weekend, a 31 osób zostało rannych.

Również w listopadzie odnotowano 339 zajść z użyciem broni palnej. Departament Policji odnotowuje, że jest to zdecydowanie więcej niż wynosi średnia miesięczna, która znajduje się pomiędzy 100 a 200 zdarzeniami tego typu.

Ogółem w Chicago w 2020 roku zanotowano ponad 3 tys. strzelanin, policja dokonała w sumie 6,6 tys. aresztowań związanych z użyciem broni – pod koniec roku również ta liczba ta można być najwyższa w ostatnim dziesięcioleciu. Podano również, że do policjantów strzelano w tym roku ponad 70 razy i dziesięciu policjantów zostało rannych.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA