REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLichwiarskie pożyczki dla samorządów na cenzurowanym

Lichwiarskie pożyczki dla samorządów na cenzurowanym

-

fot.progressillinois.com
fot.progressillinois.com

Działacze społeczni i politycy dostarczyli do chicagowskiego oddziału Federalnej Komisji ds. Obrotu Papierami Wartościowymi (U.S. Securities and Exchange Commission, SEC) 88 tys. petycji apelujących o wszczęcie dochodzenia w sprawie pożyczek udzielanych na lichwiarskich warunkach samorządom lokalnym.

Duża liczba petycji, podpisanych przez mieszkańców Illinois, została też złożona drogą eletroniczną. Inicjatorami akcji ReFund America Project są m.in. ugrupowania Progress Illinois i Grassroots Collaborative. Obie organizacje twierdzą, że stanowe i lokalne samorządy zmagające się z potężnymi problemami finansowymi są zmuszane przez banki do zaciągania pożyczek na lichwiarskich warunkach.

REKLAMA

Tzw. toxic swaps są skomplikowanymi transakcjami finansowymi, niekorzystnymi dla podatnika. W lichwiarskich transakcjach uczestniczą samorządy lokalne choć narażone są na wysokie odsetki i kary za wycofanie się z umowy.

Organizatorzy akcji podkreślają, że w wyniku toksycznych transakcji odprowadzono już wiele milionów dolarów m.in. z kas stanu, miasta i chicagowskiego szkolnictwa publicznego w rezultacie czego resorty te uległy drastycznemu zubożeniu podczas gdy bankierzy uzyskali wysokie profity.

Petycje z podpisami mieszkańców Illinois zostały dostarczone 7 lipca do rejonowego biura SEC, przy 175 W. Jackson Boulevard. Sekretarka zapewniła, że zostaną przekazane dyrektorowi agencji.

W przekazaniu petycji wzięli też udział lokalni politycy: posłowie stanowi − Robert Martwick (demokrata z Chicago) i Emanuel „Chris” Welch (demokrata z Westchester) oraz radny Carlos Ramirez-Rosa (35. okręg miejski).

(ao)

REKLAMA

2107702247 views

REKLAMA

REKLAMA

2107702479 views

REKLAMA

2109498870 views

REKLAMA

2107702620 views

REKLAMA

2107702719 views

REKLAMA

2107702827 views