REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lichwiarskie pożyczki dla samorządów na cenzurowanym

Lichwiarskie pożyczki dla samorządów na cenzurowanym

-

fot.progressillinois.com
fot.progressillinois.com

Działacze społeczni i politycy dostarczyli do chicagowskiego oddziału Federalnej Komisji ds. Obrotu Papierami Wartościowymi (U.S. Securities and Exchange Commission, SEC) 88 tys. petycji apelujących o wszczęcie dochodzenia w sprawie pożyczek udzielanych na lichwiarskich warunkach samorządom lokalnym.

REKLAMA

Duża liczba petycji, podpisanych przez mieszkańców Illinois, została też złożona drogą eletroniczną. Inicjatorami akcji ReFund America Project są m.in. ugrupowania Progress Illinois i Grassroots Collaborative. Obie organizacje twierdzą, że stanowe i lokalne samorządy zmagające się z potężnymi problemami finansowymi są zmuszane przez banki do zaciągania pożyczek na lichwiarskich warunkach.

Tzw. toxic swaps są skomplikowanymi transakcjami finansowymi, niekorzystnymi dla podatnika. W lichwiarskich transakcjach uczestniczą samorządy lokalne choć narażone są na wysokie odsetki i kary za wycofanie się z umowy.

Organizatorzy akcji podkreślają, że w wyniku toksycznych transakcji odprowadzono już wiele milionów dolarów m.in. z kas stanu, miasta i chicagowskiego szkolnictwa publicznego w rezultacie czego resorty te uległy drastycznemu zubożeniu podczas gdy bankierzy uzyskali wysokie profity.

Petycje z podpisami mieszkańców Illinois zostały dostarczone 7 lipca do rejonowego biura SEC, przy 175 W. Jackson Boulevard. Sekretarka zapewniła, że zostaną przekazane dyrektorowi agencji.

W przekazaniu petycji wzięli też udział lokalni politycy: posłowie stanowi − Robert Martwick (demokrata z Chicago) i Emanuel “Chris” Welch (demokrata z Westchester) oraz radny Carlos Ramirez-Rosa (35. okręg miejski).

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks