REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLicealistka – siostrzenica Briana Urlachera – odesłana do domu za odmowę nałożenia...

Licealistka – siostrzenica Briana Urlachera – odesłana do domu za odmowę nałożenia maski

-

Szkoła średnia z przedmieść Chicago odesłała do domu uczennicę – siostrzenicę Briana Urlachera – za odmowę założenia maski. Według matki, decyzja szkoły narusza prawa jej córki, uczennicy pierwszej klasy licealnej.

Sheri Urlacher poinformowała, że jej 14-letnia córka została odesłana do domu z Fremd High School w Palatine w piątek – pracownicy szkoły mieli przy drzwiach wręczyć jej maskę i poprosić o założenie.

REKLAMA

„Wielokrotnie prosili ją, by naciągnęła maskę na usta i nos, a kiedy grzecznie odmówiła, zadzwonili do mnie” –  powiedziała Urlacher.

Chociaż dziewczynka wróciła do szkoły w masce później w ciągu dnia, matka powiedziała, że jest zaniepokojona decyzją o odesłaniu jej do domu.

„Córka czuje się dobrze, ale wie, że ma prawo do podejmowania decyzji dotyczących własnego ciała i nie jest to prawo szkoły i rządu” – powiedziała Urlacher.

„Jesteśmy zobowiązani do egzekwowania nakazu stanu Illinois dotyczącego masek, aby zminimalizować ryzyko transmisji wirusa COVID” – oświadczyła rzeczniczka Township High School District Erin Holmes.

„Odmowa ucznia do noszenia maski stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczniów i pracowników, ponieważ wracamy do nauki stacjonarnej” – kontynuowała Holmes.

Nakaz noszenia masek we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjach i średnich (K-12) obowiązuje we wszystkich szkołach w Illinois – publicznych i prywatnych. Decyzję, poprzedzoną zaleceniami ekspertów medycznych (AAP i CDC), wydał J.B. Pritzker.

W ubiegłym tygodniu gubernator został pozwany przez jednego z rodziców z południa stanu, który twierdzi, że Pritzker przekroczył swoje uprawnienia wydając ogólnostanowy nakaz obowiązujący we wszystkich szkołach. Także Sheri Urlacher domaga się, żeby dzieci mogły chodzić do szkół bez masek.

Córka Sheri Urlacher jest siostrzenicą Briana Urlachera, słynnego zawodnika Chicago Bears.

(kk)

REKLAMA

2118769698 views

REKLAMA

REKLAMA

2118769800 views

REKLAMA

REKLAMA

2120566156 views

REKLAMA

2118769876 views

REKLAMA

2118769938 views

REKLAMA

2118769996 views