REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Licealiści z Chicago odwiedzili rówieśników w Parkland

Licealiści z Chicago odwiedzili rówieśników w Parkland

-

Grupa licealistów z Chicago spotkała się w miniony weekend ze swoimi rówieśnikami, którzy przeżyli tragiczną strzelaninę w Marjory Stoneman Douglas High School w miejscowości Parkland na Florydzie.

Wyjazd zorganizowany został przez księdza Michaela Pflegera z pomocą byłego federalnego sekretarza ds. edukacji, chicagowianina Arne Duncana. Młodzież z St. Sabina Academy i liceum Stoneman Douglas dyskutowała o wyzwaniach związanych z przemocą z użyciem broni z perspektyw strzelaniny, do której doszło w Parkland, a także przemocy z użyciem broni palnej, do której dochodzi na co dzień w Chicago.

REKLAMA

Ksiądz Michael Pfleger, proboszcz parafii św. Sabiny na południu miasta od dawna jest orędownikiem zaostrzenia przepisów dotyczących dostępu do broni.

Licealiści z St. Sabina Academy zadeklarowali również, że 14 marca dołączą do młodzieży w całym kraju w ramach akcji National School Walkout, podczas której uczniowie symbolicznie opuszczą sale lekcyjne na znak poparcia zaostrzenia przepisów dotyczących kontroli broni.

(jm)

fot.Cristobal Herrera/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks