REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLeon Margules o historycznej gali boksu w Chicago

Leon Margules o historycznej gali boksu w Chicago

-

“Nikt w tej chwili nie wie, jak wyglądać będzie karta walk podczas wieczoru na stadionie White Sox, 16 sierpnia w Chicago. Nie wie dlatego, że jej po prostu nie ma. Jednym z głównych kandydatów do pokazania jest na pewno rewanżowy pojedynek Artura Szpilki z Mike Mollo” – mówi Leon Margules z Warriors Boxing, ściśle współpracujący w USA z grupą Ulrich Knockout Promotions Andrzeja Wasilewskiego i Piotra Wernera.

fot. P. Garczarczyk/ Margules
fot. P. Garczarczyk/ Leon Margules

Leon Margules, który prawniczo pomaga także w karierze promotorskiej Curtisa Jacksona, znalego bardziej jako 50Cent, dość często bywa ostatnio w Chicago. Reprezentował interesy Glena Johnsona, kiedy ten walczył z Andrzejem Fonfarą, był tutaj z Carlosem Moliną, kiedy Szpilka bił się z Mollo, a teraz jest współpromotorem transmitowanej z „Wietrznego Miasta” gali, na której w najbliższy piątek na ESPN2 walczyć będą byli pretendenci do tytułów – David Lopez (41-13, 25 KO) z Donovanem George (24-3, 21 KO) oraz były mistrz świata Kermit Cintron (33-5, 28 KO) z Adrianem Granadosem (9-1, 5 KO). Z polskiego punktu widzenia, była okazja do zapytania o historyczną galę, podczas której może wystąpić dwóch Polaków – mistrz świata IBO wagi półciężkiej Andrzej Fonfara (23-2, 13 KO) oraz Artur Szpilka (13-0, 10 KO)

REKLAMA

– Kiedy będziemy się mogli spodziewać pięściarskiego rozkładu wieczoru na galę 16 sierpnia na otwartym stadionie Chicago White Sox?

Leon Margulis: Nie wcześniej niż za 6-7 tygodni. Takie są realia. W najbliższych godzinach wybieram się na stadion White Sox omówić ewentualne ceny biletów, rozkład obiektu czyli sprawy techniczne. Mamy pięć miesięcy do tej gali, będzie czas na wybór transmitującej jej stacji telewizyjnej, ustalenie kto zawalczy w głównej walce wieczoru, ile pojedynków może być pokazywanych w telewizji. Na razie wiemy jedno – każdy chce tam walczyć, czyli z promotorskiego punktu widzenia nie może być lepiej. Nikt w tej chwili nie wie, jak wyglądać będzie karta walk podczas wieczoru na stadionie White Sox, 16 sierpnia w Chicago. Nie wie dlatego, że jej po prostu nie ma. Jednym z głównych kandydatów do pokazania jest na pewno rewanżowy pojedynek Artura Szpilki z Mike Mollo, to mogę oficjalnie potwierdzić. Reszta jest niewiadomą. Czy może zawalczyć na gali dwóch Polaków? Nie ma rzeczy niemożliwych” – powiedział Margules.

Na temat walki Andrzeja Fonfary, który od ponad sześciu lat przyciąga kibiców pięściarstwa do UIC Pavilion, zapytałem jego współpromotora, Franka Mugnolo. „Kontuzja ręki i konieczna operacja skomplikowała sprawę walki Andrzeja Fonfary 16 sierpnia. Mamy z nim związane wielkie plany i nie sądzę, żebyśmy pchali go na siłę, zaraz po zabiegu, do wielkiej walki. Może zrobimy test, może zawalczy na gali w czerwcu? Nie byłoby sensu wystawiać go na jakiegoś trudnego rywala nie wiedząc czy ręka jest zagojona w 100 procentach. Na szczęście nie mówimy o występie Fonfary w maju, tylko w sierpniu, a więc wszystko może się zdarzyć” – powiedział Mugnolo.

Kilka słów komentarza. Dla polskich kibiców w Chicago, i tych przed telewizorami w USA, oczywiście idealnym rozwiązaniem byłoby oglądanie „Polskiego Księcia” i „Szpili”. Szanse na to, są jednak znikome, ponieważ trudno byłoby sobie wyobrazić galę na południowej stronie miasta pełnego Latynosów, przed kamerami ESPN (najbardziej prawdopodobny kandydat) bez pięściarza z Ameryki Łacińskiej. ESPN zawsze przykładało olbrzymią wagę do tego, by w części telewizyjnej był przynajmniej jeden Latynos i wątpię by tym razem zrobili wyjątek. Jako potencjalna stacja telewizyjna w grę – biorąc pod uwagę, że gala jest w piątek – wchodziłaby także seria Showtime „Next Genaration”. Tak czy inaczej, walka jednego Polaka w części telewizyjnej, okraszona drugą już tylko dla kibiców na stadionie – lub przed telewizorami w Polsce – wydaje się najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem.

Przemek Garczarczyk

przemek-sponsorzy

 

REKLAMA

2097906432 views

REKLAMA

REKLAMA

2097906665 views

REKLAMA

REKLAMA

2099703057 views

REKLAMA

2097906808 views

REKLAMA

2097906909 views

REKLAMA

2097907019 views