REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLeo, pies terapeutyczny, zdobywa stypendium na kontynuację pracy

Leo, pies terapeutyczny, zdobywa stypendium na kontynuację pracy

-

Oficer Rich Miller z Departamentu Policji w Orland Park zawsze wiedział, że Leo, pies terapeutyczny departamentu, był dobrym towarzyszem, ale w ostatnich dniach zasłużył on na uznanie w całym kraju i stypendium, które pomoże mu w dalszym wykonywaniu jego ważnej pracy.

Leo, czarny labrador retriever, dołączył w wieku ośmiu miesięcy do Departamentu Policji Orland Park we wrześniu 2021 roku, po przejściu szkolenia w Paws & Stripes, programie rehabilitacji i posłuszeństwa psów związanym z Biurem Szeryfa Powiatu Brevard na Florydzie.

REKLAMA

W ciągu zaledwie dwóch lat Leo wywarł duży wpływ na Orland Park i okolice, będąc wszędzie tam, gdzie był potrzebny, od pobliskich szkół po łóżka rannych funkcjonariuszy.

W lipcu 2022 roku odwiedził policjanta z Chicago Danny’ego Goldena, który został sparaliżowany po tym, jak został postrzelony po służbie w barze w Beverly. Leo udał się też do Highland Park po tragedii 4 lipca.

„Byliśmy w Highland Park High School, rozmawiając z osobami dotkniętymi strzelaniną, bez względu na to, czy były to ofiary, członkowie rodzin, czy funkcjonariusze organów ścigania, Leo był tam razem z nami, zapewniając bardzo potrzebne pocieszenie” – powiedział Miller.

Równie potrzebne pocieszenie Leo zapewnił zeszłej wiosny, gdy policjant z Chicago Andres Vasquez-Lasso zginął na służbie.

„W nocy, w którą został zamordowany, wraz z Klubem 100 z Illinois (100 Club of Illinois) odwiedziliśmy szpital Mount Sinai” – powiedział Miller. „Kiedy byliśmy na izbie przyjęć, zostaliśmy przydzieleni do rodziny. Niestety, jego żony nie było wtedy w mieście, ale skontaktowała się z nami i poprosiła, aby Leo był razem z nią na pogrzebie” – dodał.

Na początku tego miesiąca Leo został kandydatem do otrzymania stypendium Aftermath K9, który wspiera rozwój jednostek K9 – z tresowanymi psami – w dowolnej agencji w całych Stanach Zjednoczonych. Zwycięzcy otrzymują fundusze na dalszą pracę w społeczności.

Leo został zgłoszony do konkursu  już w ubiegłym roku, ale wtedy jeszcze się nie udało. Tym razem się powiodło. Był jednym z dwóch psów z Illinois, które dotarły do finału i zajął w nim drugie miejsce.

W tym roku do konkursu zgłoszono psy z 28 agencji. Głosowanie online zostało otwarte dla publiczności w maju i zamknięte na początku tego miesiąca.

W ramach wygranej Leo i Departament Policji Orland Park otrzymają 1000 dolarów dotacji. Inni zdobywcy drugiego miejsca to psy terapeutyczne z Departamentu Policji w Oviedo z Florydy, Hibbing z Minnesoty i pies poszukiwawczy z Woodstock w Illinois.

(DC)

REKLAMA

2094044083 views

REKLAMA

REKLAMA

2094044367 views

REKLAMA

2095840816 views

REKLAMA

2094044617 views

REKLAMA

2094044755 views

REKLAMA

2094044896 views