REKLAMA

2126965413 views

REKLAMA

2126965412 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLech Wałęsa w gronie noblistów goszczących w Chicago

Lech Wałęsa w gronie noblistów goszczących w Chicago

-

Lech Wałęsa jest jednym z gości odbywającego się w Chicago 12. Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. W serii prelekcji i paneli dyskusyjnych bierze udział 22 noblistów, w tym m.in. Michaił Gorbaczow, Dalajlama i Jimmy Carter. 

fot. Nobel Women's Initiative/ Prezydent Lech Wałęsa w gronie noblistów goszczących w Chicago

REKLAMA

Światowy Szczyt Noblistów organizowany jest po raz 12., po raz pierwszy jednak odbywa się w Ameryce Północnej. Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla uczestniczą w ciągu trzech dni – od poniedziałku do środy – w licznych konferencjach i dyskusjach panelowych poświęconych m.in. zagadnieniom pokoju na świecie, sprawiedliwości społecznej, bezpieczeństwa międzynarodowego czy zagrożeniom związanym z bronią atomową.

Nobliści spotkają się także z uczniami 17 chicagowskich szkół średnich. Wśród zaproszonych gości są m.in. byli prezydenci USA Bill Clinton i Jimmy Carter, były przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow, Dalajlama oraz były prezydent Polski Lech Wałęsa. We wtorek były lider Solidarności przewodniczył w spotkaniu zatytułowanym „ Nowe wyzwania dla pokoju”. Wielkim nieobecnym szczytu jest prezydent Barack Obama, który Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał w 2009 roku. Na udział w konferencji nie pozwoliły mu obowiązki.

Laureatom Pokojowej Nagrody Nobla towarzyszą uczniowie i nauczyciele z regionów świata targanych wojnami i konfliktami społecznymi, m.in. z Timoru, Jemenu, Liberii i Bangladeszu.

W szczycie uczestniczy także Sean Penn. Aktor znany z zaangażowania w niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych na całym świecie zostanie uhonorowany nagrodą Peace Summit Award, przyznawaną za działania na rzecz pokoju na świecie.

in

 

 

44 KOMENTARZE

  • Kim dlaczego obrazasz Dalaj Lama . Z tych wszystkich pseudo noblistow to wedlug mnie nagrode powinien dostac tylko i wylacznie Dalaj Lama a nigdy w rzyciu Walesa czy obama

  • Nie mi oceniac przyznane nagrody.. ale nurtuje mnie wymieniona przez Cie postac, bo rzekl, ze po Jego smierci prawdopodobnie nie bedzie ciaglosci… i co z tym dzieckiem, ktore bylo wybrane ?

  • Kroliku czy mozesz rozwinac temat bo, wedlug ciebie to ktore postacie powinny dostac ta nagrode i o jakiej rzece jest mowa i co za dzecko w temacie

  • Nike, czy ty musisz prowokowac, juz ten kto pisze slowa “husteczka” i “sproboj”, a teraz widze ze i napisal “rzycio” zaczyna ciebie poprawiac.

  • LEWY – To obecnie wróg klasowy , niesłuszny ideowo.
   Trwają już zaawansowane prace aby dzieci zaczęły rodzić się tylko z prawymi rączkami, prawymi nóżkami, prawymi uszkami , prawymi oczkami… a główki będą odwracać się tylko w prawą stronę i myśleć tylko prawa półkulą mózgową. W ich serduszkach będą tylko prawe komory i prawe przedsionki. Uzębienie…. też tylko z prawej,słusznej strony będzie. I tylko z takiego potomka klim będzie dumny.

  • Ja djewoczka. Ja lublju waszego Lecha, bo on zdjełał szto spierwa Gorbaczow a po niem Jelcyn proklatyje komunisty odeszli i może byt do Rosiji nasz car batiuszka wiernusia usz nie za długie gody.

  • Anuszka, a ilu takich jak ty tam u was jest?Bo jak widzisz w Polsce i co niektorzy w USA, nie lubia Lecha, bo oni sa ukryta opcja komunistyczna.

  • co ja widze, jednak was rozszyfrowalem, nawet nie zaprzeczyles temu ze jestes ukryta opcja komunistyczna, a co do opcji rycerskiej, to sie zgadzam z toba, i dodam jeszcze ze jestem jawna opcja rycerska, bo jestem rycerzem Chrystusa.

  • Aście się nabrać dali,
   “opcja rycerska” w sensie “zakuty łeb” a nie stan rycerski, kpie czy też kilimie lub inny klimie, którego szpakami za młodu karmiono.
   Za tak ochocze przyznanie się do zakutego łba ofiaruje Waćpanu w nagrodę Inflanty (bo implanty dentystyczne sam se zrób)

  • ty możesz się uważać nie tylko za zakuty łeb rycerski ale nawet za samego Chrystusa,a jak ci mało to nawet całą trójcę.
   Bo zupełnie inna sprawa czy Chrystus ciebie “zauważa”

  • no i mówiłem, że jesteś zadufany w siebie “żołędny d…”, a właściwie, to nie chcąc obrażać waleta, treflowa dwójka…

   To co ty sobie myślisz i za kogo się uważasz a kim w rzeczywistości jesteś, to tak różne sprawy, że nadają się do przebadania zarówno przez specjalistów psychiatrii zarówno w USA jak i w Watykanie, no i oczywiście Tworek też.

  • Klim, a ja uże dumała szto ty inteligentnyj taki, a patrzu, Ty gawarisz szto ty kozak Chrystusa, tak ja tepier podumała szto ty mołczaj kak ty takoj durak szto w takije zabobony ty wierisz. Wot widisz, batiuszka Lenin, to był prawoj czełowiek, on kastioły na składy pamieniał, on mądryj i wielkij, on atca cara i Boha z Rosjiji wygnał, tak kak Boh Adama z raja. I kak Boh w raju astał, tak Lenin w Rosiji wsiegda żiw…..

  • Nu, malcziki izwinitie mienia, eto tak zawsze kak ja za mnogo stakanow wodki papiju, a ja lublju wodku, tak samo kak Lienina, kak Stalina, Berju i teho waszego Dierżynskiego toże lublju, bo on balszoj był, on prawyj Poljak, nikt nie pagubił tak mnogo ruskich ludiej kak on.
   Pust wsiegda budiet Lenin, pust wsiegda budiet Putin, pust wsiegda budiet wodka, no to i wsiegda budu ja….

  • Ty Rosjanka, z toba cos nie tak, najpierw Lecha chwalisz, a teraz swojego Lenina i Putina, morderce Lecha.

  • Klim, kak ty płocho dumajesz, kak Putin Lecha pabił, tak smatri, Lech w Szikago z Dalaj Lamom i Gorbaczowom czaj pijał (a może byt i stolicznoj toże)
   A Wan szto? Nie nrawitsja? Ruskij narod wsiegda wmiestie, nie tak kak wy, Poljaki, białorucznyje pany szto wy na sibia smatritie wołkiem i adin wtorowo by żiwcem prekusił. Kak Putin gawarit szto w Rosiji charaszo, to est charaszo. On KGB, on znajet szto dla Rosiji, Polszy i mira charoszyje, a wy nieczewo nie znajete.

  • Bruno Rumuno, ta ty piszosz kak paljak, a ty sam w nicku skazał szto ty rumun, no to ty znasz waszego Caucescu tak kak ja znam swojewo Breżniewa aż po Rasputina (raz Putina) i wtaroj raz Putina a może być jeszczo mnoga raza Putin budiet przeidentom wszechrosiji nasz batiuszkacharoszyj, sztoby go boh proawdił. Ja nie znaju iatliańsko, tak ja nie magu w adnoj ławce z Mariano sedit, ja uże starja i do szkoły nie budu chadit bo i za cziem?
   A szto znaczit Bruno popaprana? Może być jobana? Oj ty szutnik,szutnik, ja znaju szto ty dumał. Da, ja była mnogo raza poprana w takom diele, u mienia i czietyrie syna kak sakoły i tri doczki krasawice a skolko raza ja była nie tlko ze swoim mużem, ja nie policzu….

  • ale sadzisz kocopoly szkoda na to czasu ty za mlodu musialas duzo gnoic pod siebie ze takie “G” z ciebie wychodzi na starosc 🙂

REKLAMA

2121014913 views

REKLAMA

REKLAMA

2121014941 views

REKLAMA

REKLAMA

2122811263 views

REKLAMA

2121014954 views

REKLAMA

2121014964 views

REKLAMA

2121014968 views