REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago La Spata przeprasza za „bananowe zdjęcie”

La Spata przeprasza za „bananowe zdjęcie”

-

Ubiegający się o mandat radnego w 1. okręgu miejskiego, Daniel La Spata przeprosił za kontrowersyjne zdjęcie, które pojawiło się we wtorek, 12 lutego na jego Facebooku.

Na zdjęciu Daniel La Spata ubrany jest w kostium w kształcie banana, otoczony grupą przyjaciół w maskach małp i z czterema afroamerykańskimi chłopcami. Zdjęcie zrobiono w Parku Millennium w 2013 roku. Fotografię uznano za rasistowską.
Została ona usunięte z Facebooka, jak podał manager kampanii La Spata, Jeff Salvadore. Dodał również, że kandydat na radnego nie miał żadnych złych intencji, ale rozumie, że zdjęcie to mogło być odebrane jako rasistowskie, i jednocześnie przeprasza wszystkich, których mogła ono urazić.

fot.Daniel La Spata/Facebook

La Spata wyjaśnia, że zdjęcie zostało zrobione podczas jego wieczoru kawalerskiego, a afroamerykańscy chłopcy, znajdujący się na zdjęciu, poprosili o pozowanie z grupą, ponieważ kostiumy według nich były zabawne.

Fotografia została potępiona m.in. przez radnego Rodericka Sawyera z 6.okręgu, będącego jednocześnie przewodniczącym w City Council Black Caucus (klub polityczny czarnoskórych radnych) oraz Gilberta Villegasa, reprezentującego okręg 36. i City Council Latino Caucus (klub polityczny latynoskich radnych).

(aos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks