REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kurt Summers nowym skarbnikiem miejskim

Kurt Summers nowym skarbnikiem miejskim

-

Burmistrz Rahm Emanuel mianował menedżera inwestycyjnego i byłego członka władz powiatu Cook Kurta Summersa juniora nowym skarbnikiem miejskim. Przekonywał przy tym, że wakat należy obsadzić teraz, nie czekając na decyzję wyborców, czyli do lutego 2015 roku.

Summers zdobył poparcie Emanuela w dwa dni po oświadczeniu dotychczasowej skarbnik Stephanie Neely, która ogłosiła, że nie będzie ponownie ubiegać się o tę funkcję i trzy miesiące przed wyborami ustąpi ze stanowiska.

REKLAMA

Termin rezygnacji Neely i nominacji Summersa, która musi jeszcze zostać zatwierdzona przez radę miejską, stwarza skarbnikowi potencjalną przewagę nad późniejszymi rywalami. W Chicago w przeszłości wielokrotnie urzędnicy opuszczali stanowiska przed wyborami, by wpływowe osoby mianowały ich następców, zanim wyborcy będą mogli wyrazić swoją opinię.

Neely, piastująca funkcję skarbnika miejskiego od 2006 r., zapowiedziała, że odejdzie z urzędu w listopadzie, by znaleźć zatrudnienie w sektorze prywatnym.

Summers zaś, występujący na konferencji prasowej w Harold Washington Cultural Center w Bronzeville obok burmistrza i grupy radnych, zapewniał, że wystartuje w wyborach w lutym, ponieważ „do osiągnięcia zamierzonych celów potrzeba mu więcej niż kilku miesięcy”.

Summers jest byłym doradcą przewodniczącej rady powiatu Cook Toni Preckwinkle. Opuścił to stanowisko pod koniec 2012 r., by objąć funkcję jednego z dyrektorów firmy inwestycyjnej Grosvenor Capital Management, należącej do zaufanego Emanuela, Michaela Sacksa. (ak)

Na zdjęciu: Kurt Summers fot.Facebook

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks