REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kto na miejsce skompromitowanego Aarona Schocka w 18. okręgu?

Kto na miejsce skompromitowanego Aarona Schocka w 18. okręgu?

-

Biuro kongresmana Schocka w Springfield fot.Jonathan Kirshner/EPA
Biuro kongresmana Schocka w Springfield fot.Jonathan Kirshner/EPA

Gubernator podał ostateczny termin wyborów na miejsce po Aaronie Schocku, który ustąpił z urzędu kongresmana w marcu w związku z nieprawidłowościami finansowymi w jego biurze i komitecie kampanii wyborczej. Prawybory odbędą się 7 lipca, a wybory powszechne 10 września. Proces rejestracji kandydatów już się rozpoczął.

Rejestracja kandydatów na kongresmana potrwa do 20 kwietnia.

Tymczasem kontynuowane jest śledztwo sprawie wydatków byłego kongresmana Aarona Schocka. Odrębne dochodzenia prowadzą władze federalne oraz izbowa komisja ds. etyki w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Nakazy złożenia zeznań przed śledczymi federalnymi otrzymali pracownicy biura 33-letniego Schocka, który podejrzany jest o wydanie funduszy publicznych i wyborczych na podróże i prywatne potrzeby, a także o wystawienie fałszywego rachunku za podróże służbowe.

Chicagowski adwokat, który przekazał na kampanię wyborczą Schocka 500 dol. złożył w sądzie federalnym pozew domagając się zwrotu pieniędzy. Howard Foster prosi w swym pozwie, aby wniesiona przez niego sprawa miała charakter zbiorowy, choć na razie jest on jedynym w niej powodem.

Foster liczy na to, że przyłączą się do niego inni oszukani przez Schocka.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks