REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Księgowy z Northbrook przyznał się do oszustw podatkowych

Księgowy z Northbrook przyznał się do oszustw podatkowych

-

Księgowy z Northbrook przyznał się do przestępstw podatkowych, które naraziły skarb państwa na straty rzędu 24 milionów dolarów.

W poniedziałek 16 kwietnia w sądzie federalnym 73-letni Barry Poticha z Northbrook przyznał się do manipulacji podatkowych w latach 2000-2010, kiedy pracował jako menadżer i księgowy dla dwóch firm w rejonie Chicago. Mężczyzna przygotowywał i składał fałszywe rozliczenia podatkowe mające na celu redukcję lub niepłacenie przez firmy należnych podatków.

REKLAMA

Przez ponad dekadę Poticha z pomocą niezależnego wykonawcy fałszował informacje na formularzach rozliczeń dla firm, a także formularzach W-2 wydawanych pracownikom. Kiedy zatrudnieni odkryli różnice na swoich formularzach, Poticha wystosował listy mające na celu zatuszowanie oszustwa.

Mężczyzna przyznał się również do fałszowania własnych rozliczeń podatkowych za lata 2010-2015, w których zaniżał swoje dochody jednocześnie zawyżając potrącane podatki, co spowodowało dodatkowe straty w podatkach stanowych i federalnych

Zgodnie z oświadczeniem z prokuratury federalnej, mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Wyrok zapadnie 14 sierpnia.

(jm)

fot.401(K) 2012/Flickr

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks