REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ksiądz z Jefferson Park oskarżony o molestowanie seksualne

Ksiądz z Jefferson Park oskarżony o molestowanie seksualne

-

Archidiecezja Chicagowska odsunęła od obowiązków byłego proboszcza parafii na północnym zachodzie Chicago w związku z podejrzeniem o molestowanie seksualne, którego miał dopuścić się dekady wstecz.

Ksiądz Daniel McCarthy, były proboszcz parafii św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej (St. Elizabeth of the Trinity Parish) oskarżony jest o molestowanie seksualne osoby nieletniej, do którego miało dojść przed 50 laty w nieistniejącym już sierocińcu Angel Guardian w dzielnicy West Ridge na północy Chicago. O podejrzeniach poinformował w liście rodziny parafialne kardynał Blase Cupich.

Według Cupicha, sprawą zajęło się biuro archidiecezji ds. śledztwa i rewizji przypadków molestowania seksualnego dzieci. Zawiadomione zostały również stanowa agencja ds. rodzin i dzieci (Illinois Department of Children and Family Services) oraz prokuratura powiatu Cook.

Archidiecezja nakazała księdzu oddalenie się od parafii na czas prowadzonego śledztwa.

Parafia i szkoła St. Elizabeth of the Trinity powstała z połączenia w lipcu br. parafii św. Tekli, św. Korneliusza i św. Tarsycjusza. Znajduje się na terenie b. parafii św. Tarsycjusza przy 6020 Ardmore Ave. w rejonie Jefferson Park.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks