REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoKsiądz usunięty z funkcji proboszcza za kontakty homoseksualne

Ksiądz usunięty z funkcji proboszcza za kontakty homoseksualne

-

Marco Mercado fot.LinkedIn
Marco Mercado fot.LinkedIn

Arcybiskup Chicago Blase Cupich podjął decyzję o usunięciu z parafii ks. Marco Mercado, proboszcza Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe w Des Plaines, na północnym przedmieściu Chicago. Ks. Mercado nie będzie także mieszkał na przykościelnej plebanii. Powodem jest “utrzymywanie nieodpowiednich kontaktów z innym dorosłym mężczyzną” – stwierdza komunikat Archidiecezji Chicagowskiej.

REKLAMA

– Jako człowiek nie jestem doskonały, lecz jako kapłan zawsze pracowałem zgodnie z Ewangelią, walcząc o prawa imigrantów i najbardziej potrzebujących. Modlę się o rychłe rozwiązanie mojej sprawy, proszę o modlitwę w mojej intencji i przepraszam, jeśli ten skandal może sprawić wiernym jakieś przykrości – stwierdził duchowny w wydanym oświadczeniu.

Wyświęcony na księdza w 1998 r., Mercado wychował się w Morelii w Meksyku. Ukończył w tym kraju seminarium duchowne, a następnie uczestniczył w Casa Jesus, programie szkoleniowym Archidiecezji Chicagowskiej dla mężczyzn z Ameryki Południowej i Środkowej pragnących zostać księżmi. Jest absolwentem University of St. Mary of the Lake/Mundelein Seminary.

Przez ostatnie kilka lat piastował stanowisko proboszcza Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe w Des Plaines.

Podczas wizyty w sanktuarium na początku tego roku kongresman Luis Gutierrez zaprosił ks. Mercado, by jako jego gość zasiadł w galerii dla publiczności podczas przemówienia papieża Franciszka wygłoszonego do członków Kongresu USA.

Tymczasowym administratorem został ks. Adan Sandoval Duron, stojący na czele Hispanic Council.

(ak)

REKLAMA

2116254165 views

REKLAMA

2116254380 views

REKLAMA

REKLAMA

2118050759 views

REKLAMA

2116254503 views

REKLAMA

2116254592 views

REKLAMA

2116254688 views