REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ksiądz głoduje w obronie DACA

Ksiądz głoduje w obronie DACA

-

Przyszłość tzw. Dreamersów, czyli osób objętych programem imigracyjnym DACA, jest niepewna. W geście solidarności z imigrantami chicagowski ksiądz rozpoczął strajk głodowy.

Ksiądz Gary Graf, proboszcz parafii św. Prokopa z chicagowskiej dzielnicy Pilsen rozpoczął strajk głodowy mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem zagrożenia deportacjami tysięcy młodych ludzi objętych programem imigracyjnym zwanym Deferred Action for Childhood Arrivals, w skrócie DACA. Może do nich dojść w marcu w obliczu zakończenia odnawiania wniosków uczestnictwa w programie,

REKLAMA

Proboszcz Graf zapowiada, że będzie głodował do momentu przedstawienia przez administrację ustawy lub dekretu gwarantującego Dreamersom pozostanie w Stanach Zjednoczonych. Pomysł deportowania imigrantów objętych programem DACA do krajów, z których pochodzą, ksiądz Graf określił jako niedorzeczny.

Program DACA dotyczy około 700 tysięcy osób przywiezionych do USA jako małe dzieci. Większość Dreamersów to osoby doskonale zasymilowane i osadzone w amerykańskiej kulturze. Wśród beneficjentów DACA znajduje się około 3 tys. Polaków.
(gd)

6 KOMENTARZE

  1. Tak wy skurwysyny popieracie księdza? Widać od razu po was komunistyczne wychowanie! Ale pomiot szatański wyjechał zza ocean! Normalne śmiecie. No ale lump to lump i tylko takich reakcji (wpisów) należy się spodziewać… po skurwysynach!

  2. Nie edler tylko elder…niestety to jest to jak w póznym (dojrzałym) wieku spotykamy inne (niezrozumiałe) wyrazy. One brzmią podobnie “jeden chuj” w słyszeniu (cziz-czez) a znaczenia całkiem inne. Pewnie jak yankesowi szybko powiemy: ty wuju, ty chuju…to odbierze jako to samo….cha-cha – a dla nas różnica.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks