REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Krótsze kolejki na chicagowskich lotniskach

Krótsze kolejki na chicagowskich lotniskach

-

fot.Kamil Krzaczyński/EPA
fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Kolejki do odprawy pasażerów na chicagowskim lotnisku O’Hare skróciły się i to znacznie – do kilkunastu minut. Prawdziwy sprawdzian służb kontrolnych będzie jednak miał miejsce w najbliższy długi weekend, gdy przez obydwa porty lotnicze przewiną się setki tysięcy pasażerów.

Linie lotnicze poinformowały, że okres oczekiwania na odprawę na lotnisku O’Hare uległ skróceniu do 15 minut. – Idziemy w dobrym kierunku. W ostatnich dniach samolot nie uciekł ani jednemu pasażerowi – stwierdziła rzeczniczka American Airlines Leslie Scott.

Ponad 100 pracowników TSA w ostatnich tygodniach skierowano do pracy na pełnych etatach na obu lotniskach, a nie jak dotąd w niepełnym wymiarze godzin, co miało skrócić kolejki pasażerów oczekujących na odprawę. Kolejnych 58 podejmie służbę już w przyszłym miesiącu. TSA podjęła zdecydowane działania wobec skarg kilkuset pasażerów, którzy 14 maja nie zdążyli na swoje loty i zmuszeni byli spędzić noc na lotnisku.

Poprawa obsługi służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na lotnisku nastąpiła w kilka dni po wizycie szefa TSA Petera Neffengera, który przybył do Chicago 20 maja. Wcześniej burmistrz i radni chicagowscy zaczęli rozważać pozbycie się federalnych służb i zaproponowali przekazanie kontroli pasażerów prywatnej firmie, co zdało już egzamin w innych dużych miastach amerykańskich, m.in. w San Francisco. Neffenger obiecał rychłe rozwiązanie problemu długich kolejek.

W tym tygodniu TSA usunęła ze stanowiska szefa departamentu ds. bezpieczeństwa Kelly Hoggana, który w latach 2013-2014 otrzymywał nagrody w wysokości 90 tys. dol. za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że tymczasowym następcą Hoggana został Darby LaJoye, który w przeszłości piastował tę samą funkcję na lotnisku w Los Angeles w Kalifornii i porcie lotniczym im. Kennedy’ego w Nowym Jorku. (ak)

3 KOMENTARZE

 1. Cos tutaj jest niejasne. 100 wiecej pracownikow i kolejki ulegly skroceniu z 3 godz. do 15 minut. Mysle, ze ktos celowo gral na nerwach pasazerom, zeby podkreslic swoja waznosc. Tak to jest przy nieudolnej administracji, ktora jest sterowana przez rozne “grupy nacisku”. Ciekawe jakie to sa grupy?

  • Problem w tym dziadku, ze ty nie myslisz.
   Przeczytaj na glos co jest napisane, jesli nie rozumiesz – przeczytaj na glos jeszcze raz- az zrozumiesz.
   Co pewnie NIGDY sie nie stanie.
   W razie przegrzania mozgu, zapytaj idioty bez inteligencji (eNormals) o wskazowki…

  • Napisal to wielki mysliciel Rysiu ,ktory swoje natchnienie i poziom inteligencji zaczerpnal z bajek .Nazywa wszystkich pacanami ,mnie utytuowal hrabia herbu zielona pietruszka tak wiec wielki inteligent Rysiu natchnienia poszukuje w Koziolku matolku – jakim sam sie byc wydaje a druga pozycja to Baltazar Gabka herbu zielona pietruszka .To zes blysnal Rysiu ,ciekawe skad bedziesz czerpal inspiracje w nastepnych komentarzach -z Misia Kolargola hahahaha?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks