REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Królowa Parady 3 Maja wybrana

Królowa Parady 3 Maja wybrana

-

– Postacią godną naśladownia jest mój tato, który zrezygnował z kariery anastezjologa w Polsce i przyjechał tutaj, żebym mogła kształcić się w najlepszych szkołach – mówiła Klaudia Kukułka, laureatka wyborów Królowej Prady 3 Maja, które w miniony piątek odbyły się w Chicago.

Laureatki wyborów od lewej: Magdalena Eźlakowska, Klaudia Kukułka (Królowa Parady), Anna Cichocka
Laureatki wyborów od lewej: Magdalena Eźlakowska, Klaudia Kukułka (Królowa Parady), Anna Cichocka

REKLAMA

W organizowanym po raz piętnasty konkursie wzięło udział siedem dziewcząt: Anna Cichocka, Magdalena Eźlakowska, Sara Krężalek, Klaudia Kukułka, Agata Robak, Kasia Serwin i Kasia Wójcik. Uczestniczki wystąpiły w kreacjach ślubnych i koktajlowych. Po krótkiej prezentacji i przybliżeniuswoich zainteresowań, każda z kandydatek odpowiadała na pytania dotyczące Polski i różnych dziedzin życia polonijnego.

– Królowa nie tylko musi być urodziwa, co wydaje się oczywiste, ale przede wszystkim swoimi odpowiedziami na pytania i postawą musi potrafić udowodnić swoją polskość – powiedział Tadeusz Milówka, organizator wyborów. Jurorzy tegorocznego konkursu z pewnością nie mieli łatwego zadania, gdyż wszystkie uczestniczki wspaniale się prezentowały i z dużą dozą humoru odpowiadały na zadawane iwylosowane pytania.

Decyzją sześciosobowego gremium tytuł królowej i stypendium w kwocie 2 tys. dolarów zdobyła Klaudia Kukułka. Pierwszą Damą Dworu wybrno Annę Cichocką, która otrzymała stypendium wysokości1500 dolarów. Miano drugiej Damy Dworu wraz z tysiącdolarowym stypendium zdobyła Magdalena Eźlakowska. Nagrodę pięciuset dolarów odebrała ulubienica publiczności – Sara Krężalek. Becni na imprezie fotoreporterzy za najbardziej fotogeniczną uczestniczkę konkursu uznali Annę Cichocką, która dodatkowo została nagrodzona sesją zdjęciową w studiu Barbary Gąsior.

W przerwach konkursowych zmagań odbył się pokaz mody góralskiej oraz występ tancerzy ze studia ABC Dance Academy, które również zadbało o choreografię programu. Konkursowy wieczór ze swadą i humorem prowadzili Ewa Staniszewska i Andrzej Krukowski.

Klaudia Kukułka ma 18 lat, do Chicago przyjechała 9 lat temu z okolic Tarnowa. Jest uczennicą ostatniej klasy prestiżowego Glenbrook South High School w Glenview. Uprawia gimnastykę i lekkoatletykę. Uwielbia malować i rzeźbić. Śpiewa także w polskim chórze. Pragnie zostać chirurgiem plastycznym.

Wybory zapoczątkowały polonijne obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Królowa Parady wraz z damami Dworu pojedzie na czele pochodu, który 4 maja rozpocznie się w centrum Chicago.

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

(Zdjęcia dostępne są na stronie: www.newsrp.smugmug.com)

REKLAMA

Poprzedni artykułDruga Poprawka
Następny artykułThe Second Amendment

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks