REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kościoły i konserwatyści przeciwko małżeństwom osób tej samej płci

Kościoły i konserwatyści przeciwko małżeństwom osób tej samej płci

-

Kościoły afroamerkańskie, Kościół katolicki i organizacje konserwatywne prowadzą kampanię przeciwko ustawie legalizującej małżeństwa osób tej samej płci. Czeka ona na głosowanie w Izbie Reprezentantów Illinois. Senat zatwierdził dokument w lutym.

 Pastor James T. Meeks fot. Twitter
Pastor James T. Meeks fot. Twitter

REKLAMA

Kampania prowadzona jest w mediach i telefonicznie, a także przyjmuje formę protestów przed biurami terenowymi ustawowodawców i siedzibami władz stanu Illinois w Chicago i Springfield. Na czele kampanii stoją dwie organizacje American Clergy Coalition i National Organization for Marriage.

Na muszce przeciwników równości w instytucji małżeństwa są przede wszyskim legislatorzy republikańscy wyrażający swoje poparcie dla ustawy.

Szczególnie atakowany przez przeciwników ustawy jest republikański poseł stanowy Ron Sandack z Downers Grove, który planuje głosować za ustawą. Poseł Sandack początkowo sprzeciwiał się regulacji, ale po spotkaniach i rozmowach z mieszkańcami swojego okręgu zmianił stanowisko i postanowił głosować zgodnie z życzeniami swoich wyborców.

Czarni duchowni z Chicago i południowych przedmieść potępiają małżeństwa osób tej samej płci. Pastor James Meeks, dobrze znany afroamerykańskiej społeczności, apeluje w swoich robocalls, by wierni kontaktowali się z ustawodacami i wyrażali sprzeciw wobec ustawy. Przeciwnicy ustawy twierdzą, że małżeństwa osób tej samej płci są szkodliwe dla rodzin i są niezgodne z naukami Kościoła.

Illinois będzie 11. stanem dopuszczającym małżeństwa tej samej plci, jesli ustawa zostanie przegłosowana w Izbie i podpisze ją gubernator Pat Quinn, który już zapewnił, że to zrobi.

W ubiegłym tygodniu Rhode Island jako 10. stan dołączył do grona stanów dopuszczających małżeństwa osób tej samej płci. Odpowiednie ustawy czekają na zatwierdzenie w Delaware i Minnesocie.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks