REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Kościół podał nazwiska kolejnych  duchownych oskarżonych o pedofilię

Kościół podał nazwiska kolejnych  duchownych oskarżonych o pedofilię

-

Archidiecezja chicagowska uaktualniła listę byłych księży i diakonów, którym postawiono poważne zarzuty wykorzystania seksualnego dzieci. Wśród dziesięciu nowych nazwisk są również polskie.

Do długiej listy kilkuset nazwisk – obejmującej ponad 40 lat – dodanych zostało kolejnych dziesięć. Mężczyźni, którzy na niej figurują, już dawno nie są księżmi i diakonami, wielu zmarło.

REKLAMA

Na wykazie, który jest dostępny na stronie internetowej Archidiecezji chicagowskiej, są również polskie nazwiska. Oto lista: Edmund F. Burke, Thomas Carroll, Crosby Dominic, Aloysius Diedrich, Thomas Francis, Kelly Patricio, William Batuyong, Louis Wojtowicz, Sleeva Raju Policett, Czeslaw Przybylo, Eusebio Pantoja i Carlos Peralta.

Przypomnimy, że prokurator generalna Lisa Madigan prowadzi dochodzenie ws. zarzutów domniemanego wykorzystania seksualnego dzieci przez duchownych. Prokurator Madigan stwierdziła, że w miarę jak posuwa się jej śledztwo, zostanie upublicznionych więcej nazwisk przedstawicieli kleru.

Archidiecezja chicagowska sugerowała, że z powodu śledztwa prokurator Madigan nie zmieniła swoich dotychczasowych metod weryfikacji zarzutów molestowania dzieci przez księży i diakonów. (ao)

fot.Malte Christians/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks